komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Ruszyła budowa Obserwatorium

środa, 17.5.2017 15:00 , komentarze: 1 , odsłony: 2119
kategorie artykułu:

Wystartowała budowa obserwatorium astronomicznego przy Prywatnym Gimnazjum i Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu. Pierwsze spojrzenie w gwiazdy zaplanowano już na koniec czerwca.

Obserwatorium będzie wyposażone w profesjonalny sprzęt

- Budynek nie będzie duży, chodzi głównie o jego wyposażenie. Im lepsze teleskopy, tym więcej zobaczymy. Na pewno będzie tutaj 14 calowy teleskop, profesjonalny, który będzie automatycznie znajdował ciekawe punkty na niebie. Będą także dwa teleskopy do obserwacji słońca - mówi dyrektor Prywatnego Gimnazjum i Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu, siostra Dorotea.

Ciekawym pomysłem jest również utworzenie obok budynku obserwatorium Parku Nauki i Patriotyzmu. To autorski projekt s. Dorotei

- Nasz system wychowawczo-pedagogiczny kładzie duży nacisk na wychowanie patriotyczne, dlatego chciałabym, żeby w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, mogły odbywać się tutaj żywe lekcje historii - opowiada siostra Dorotea.

Koniec budowy ma nastąpić pod koniec czerwca. Jeśli wszystkie terminy zostaną zachowane już 21 lub 22 czerwca będzie można spojrzeć w kierunku gwiazd.

 

 

Wasze komentarze

Skad na to pieniadze? Teleskopy? Czy to jest najwazniejsze dla...
czwartek, 18.05.2017 04:53 autor: Walerian Domanski
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki