komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 20 lutego 2018

Leona, Ludomira

Radni pracują dla mieszkańców

środa, 4.1.2017 09:11 , komentarze: 0 , odsłony: 1549
kategorie artykułu:

Kilka ostatnich tygodni radni poświęcili na prace nad budżetem Powiatu Wałbrzyskiego, jakim będą dysponować w 2017 roku. Zaplanowano przychody i wydatki, zabiegano o inwestycje niezbędne do zrealizowania na terenie wałbrzyskich gmin, które będą służyły ich rozwojowi. Konsultowano je z: mieszkańcami, radnymi gmin, wójtami, burmistrzami. 

Co zmieni się w 2017 roku? 

Gmina Czarny Bór 

Zostanie wyremontowana nawierzchnia drogi powiatowej na odcinku Jaczków – Gostków. Przebudowany zostanie chodnik przy drodze powiatowej w Czarnym Borze (ul. Parkowa do skrzyżowania z drogą wojewódzką). Zabezpieczono pieniądze na przebudowę drogi powiatowej -ul. XXX- lecia PRL w Czarnym Borze. Ochotnicza Straż Pożarna w Jaczkowie otrzyma 40 tys. zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego, przystosowanego do ratownictwa wodno-powodziowego. Jednostka jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, obsługuje zdarzenia na terenie Powiatu Wałbrzyskiego. 

Gmina Mieroszów 

Remontu doczeka się nawierzchnia drogi powiatowej na odcinku od wiaduktu kolejowego do znaku miejscowości Sokołowsko. Przebudowany zostanie odcinek drogi powiatowej Unisław Śląski – Rybnica Leśna. Wyremontowana zostanie nawierzchnia drogi powiatowej tzw. Górka Unisławska. 

Gmina Jedlina-Zdrój 

W budżecie Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2017 uwzględniono dofinansowanie dla gminy Jedlina-Zdrój na wybudowanie wieży widokowej na najwyższym szczycie Gór Wałbrzyskich - Borowej (853 m n.p.m.). Niezbędna do zrealizowania tej inwestycji kwota zostanie przekazana gminie Jedlina-Zdrój. Gmina zadba także o infrastrukturę przyjazną turystom. Ponadto w ramach inwestycji w paśmie Gór Wałbrzyskich zostaną wybudowane: platformy widokowe, schody terenowe, wiaty, ławki, stoły, stojaki na rowery, tablice informacyjne i kierunkowskazy. 

Gmina Głuszyca 

Ujęto w budżecie na rok 2017 kilka zadań inwestycyjnych. Są to remonty dwóch  mostów na drogach powiatowych we wsiach: Sierpnica i Łomnica. Wyremontowany zostanie szereg dróg powiatowych: łącząca wsie Kolce i Sierpnica, ulica Świerkowa w Sierpnicy, ulica Łomnicka w Głuszycy, ulica Kolejowa od skrzyżowania z ulicą Łomnicką w Głuszycy do stacji kolejowej, odcinek Głuszyca-Grzmiąca, ulica Spółdzielców do skrzyżowania z drogą wojewódzką, ulica Wiejska we wsi Grzmiąca. 

Gmina Szczawno Zdrój 

W  Szczawnie wskrzeszone zostaną działania grupy wolontariuszy M4S (Młodzi dla Szczawna). Wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie, z pomocą radnych powiatu, młodzież będzie działać na rzecz szkoły i społeczności lokalnej a wszystko po to, by szkoła odzyskała swoje dobre imię i prestiż, by znowu tętniła życiem artystycznym! 

Gmina Boguszów – Gorce 

Przebudowany zostanie chodnik w pasie drogi powiatowej w Starym Lesieńcu (ul. Kosynierów w Boguszowie-Gorcach). Inwestycja poprawi wizerunek dzielnicy oraz zapewni bezpieczną komunikację mieszkańców. 

Gminy Powiatu Wałbrzyskiego 

W 2017 roku uruchomione zostaną środki na dofinansowywanie budowy ścieżek pieszo-rowerowych. Proponowana pula 100 tys. zł na wniosek poszczególnych gmin rozdysponowana zostanie na opracowanie dokumentacji, czy rozpoczęcie budowy poszczególnych odcinków ścieżek pieszo-rowerowych. 

To oczywiście tylko część inwestycji, jakie zostaną zrealizowane na terenie powiatu wałbrzyskiego w 2017 roku. O wszystkie wnioskowali radni Rady Powiatu Wałbrzyskiego:

Iwona Woźniak (Szczawno Zdrój), Jarosław Buzarewicz (Czarny Bór), Andrzej Lipiński (Mieroszów), Kamil Orpel (Jedlina-Zdrój), Grzegorz Walczak (gmina Głuszyca) i Leonard Górski (gmina Boguszów- Gorce).

- Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że potrzeby w każdej z gmin naszego powiatu są o wiele większe. Mając wpływ na podejmowane decyzje możemy racjonalnie, efektywnie, gospodarnie wydawać pieniądze podatników - mówią radni.

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 13.2.2018 09:50
czwartek, 15.2.2018 09:58
3
środa, 14.2.2018 13:36
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro