PWSZ Wałbrzych w półfinale AMP

sobota, 17.2.2018 22:46 562 0

Zaczęło się od porażki w ostatnim pojedynku grupowym z Uniwersytetem Jagiellońskim, skończyło awansem do półfinału po fenomenalnej grze przeciwko piekielnie mocnej drużynie UAM Poznań.

Mecz z UJ Kraków był bardzo wyrównany. Obie drużyny chciały uniknąć gry przeciwko utytułowanej poznańskiej uczelni. Po zaledwie jednobramkowej porażce PWSZ do ćwierć finału awansował z drugiego miejsca.

PWSZ Wałbrzych - UJ Kraków 0:1 (0:0)

Dużo więcej emocji przyniósł mecz ćwierćfinałowy. Podopieczne trenera Jasińskiego zagrały odważnie choć z dużym respektem w pierwszej fazie gry. Do przerwy poznanianki prowadziły 1:0.

Po zmianie stron role się odwróciły. Wałbrzyska drużyna coraz częściej dochodziła do groźnych sytuacji podbramkowych. Wyrównującą bramkę zdobywa niezawodna Dominika Dereń. Gol dodał PWSZ skrzydeł i na efekty nie trzeba było długo czekać. Do siatki rywalek trafia Sabina Ratajczak i wreszcie na koniec, tradycyjnie już Julita Głąb.

Fenomenalna druga połowa, dała akademiczkom awans do najlepszej czwórki turnieju. W niedzielę, 18 lutego, o godzinie 9:00 rano wałbrzyszanki zagrają z Uniwersytetem Gdańskim o prawo gry w wielkim finale.

PWSZ Wałbrzych - UAM Poznań 3:1 (0:1) Dereń, Ratajczak, Głąb