komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 27 kwietnia 2018

Zyty, Teofila

Powstaje Mieroszowskie Stowarzyszenie Motocyklowe

środa, 11.4.2018 09:10 , komentarze: 0 , odsłony: 232
kategorie artykułu:

Będą promować sporty motorowe. Chcą udowodnić, że jazda na motocyklu to sport, a nie samo zło. W Mieroszowie powstaje nowe stowarzyszenie – Mieroszowskie Stowarzyszenie Motocyklowe, o którym opowiada Łukasz Marchewa.

UM: W gminie powstaje nowe stowarzyszenie – Mieroszowskie Stowarzyszenie Motocyklowe, jak narodziła się idea stowarzyszenia? Ile osób liczy stowarzyszenie i kto je tworzy - sami miłośnicy sportów motorowych i zawodowcy?

ŁM: Idea narodzin stowarzyszenia zrodziła się wiele lat temu, w czasach kiedy były rozgrywane zawody "Hałda 4x4" samochodów terenowych na terenach naszej gminy. Wówczas w okolicy Wałbrzycha nie istniał żaden klub lub stowarzyszenie związane z Rajdami Enduro bądź Motocrossem.
Stowarzyszenie obecnie liczy 10 osób są to zawodnicy jak i miłośnicy sportów terenowych i osoby wspierające nas w promowaniu sportów motocyklowych.

UM: Jakie cele do zrealizowania stawiają przed sobą członkowie stowarzyszenia?

ŁM: Do zrealizowania mamy wiele bardzo ambitnych planów. Przede wszystkim promocja Enduro i Motocrossu w Gminie Mieroszów jak i po za nią.
Szkolenie i zachęcanie dzieci oraz młodzieży do uprawiania sportów motocyklowych czyli szkółka dla najmłodszych. Starty w zawodach formuły Enduro Sprint i Hard Enduro w kraju i za granicą np. w Czechach. Przekonanie ludzi, że jazda na motocyklu to też sport, a nie samo zło.

UM: Jakie dyscypliny wśród sportów motorowych będzie promować stowarzyszenie?

ŁM: Na początku działalności będziemy promować Super Enduro czyli jazda motocyklem przez przeszkody typu opony, kłody itp. W kolejnych etapach chcielibyśmy zająć się formułą Hard Enduro czyli rajd polegający na pokonaniu odcinków ok.100km/dziennie przez ok.2-3 dni po bezdrożach w trudnym terenie. Oczywiście nie zapomnimy o motocrossie.

UM: Stowarzyszenie powstaje i będzie funkcjonowało w Mieroszowie, a jak Państwo oceniacie potencjał terenowy gminy dla tego typu sportów?

ŁM: Gmina Mieroszów ma bardzo duży potencjał na rozwój sportów motocyklowych w tym regionie ponieważ tereny są bardzo atrakcyjne pod względem ukształtowania terenu oraz położenia.

UM: Najbliższe plany – (już po dopełnieniu wszystkich formalności związanych w powstaniem i zarejestrowaniem stowarzyszenia)?

ŁM: Chcielibyśmy zorganizować amatorskie zawody Enduro, które miałyby pokazać dobrą stronę tego sportu jak i zachęcić mieszkańców do brania udziału w imprezach i czynne kibicowanie zawodnikom. Zapewniamy widowiskowość tej dyscypliny oraz ciekawie spędzony czas.

Foto: użyczone

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
czwartek, 26.4.2018 07:40
poniedziałek, 23.4.2018 13:14
piątek, 20.4.2018 09:49
3
czwartek, 19.4.2018 08:40
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Miral
Miral
przewozy międzynarodowe piątka bus
Skład opału Agro
Skład opału Agro