komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 21 marca 2018

Lubomira, Benedykta

Pościg jak w amerykańskim filmie

sobota, 18.11.2017 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 2880
kategorie artykułu:

Do zdarzenia doszło 16 listopada 2017 roku około godziny 4:30. Funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadący od strony Borówna w kierunku Czarnego Boru samochód marki Renault.  Policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Mieli przeczucie, że mężczyzna może nie mieć uprawnień do kierowania pojazdami. Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę swoim pojazdem, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze poinformowali przełożonego o zaistniałym zdarzeniu i rozpoczęli pościg. Sprawca, dzięki szybkiej reakcji dyżurnego i ustawieniu blokady policyjnej, został zatrzymany przy ul. Żeromskiego w Boguszowie-Gorcach. Okazało się, że przypuszczenia mundurowych się potwierdziły. 27-letni mieszkaniec Stanowic nie zatrzymał się do kontroli, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy z aktualnie obowiązującym zakazem sądowym kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz samochodem niedopuszczonym do ruchu. W wyniku interwencji  policjanci pojazd zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.

Sprawca odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu oraz za złamanie zakazu sądowego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dalszy zakaz kierowania pojazdami, a za popełnione wykroczenia dodatkowo wysoka grzywna.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
wtorek, 20.3.2018 11:35
wczoraj, 23 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
wtorek, 20.3.2018 10:00
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
przewozy międzynarodowe piątka bus
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele