komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 21 marca 2018

Lubomira, Benedykta

Ponad 1,6 mln kontra nieświadomość społeczna - profilaktyka nowotworowa

poniedziałek, 20.11.2017 16:37 , komentarze: 0 , odsłony: 778
kategorie artykułu:

Wałbrzyski Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego zrealizuje projekt w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu. Według założeń zrealizowane zostaną działania edukacyjne dla pracodawców subregionu wałbrzyskiego i pracujących kobiet w wieku od 50. do 69. roku życia. Oprócz działań edukacyjnych zaplanowanych w przychodniach, zakładach pracy, a także w szkołach przewidziano zakup aparatu do USG piersi i realizację samych badań profilaktycznych.

Projekt realizowany od listopada 2017 r. do listopada 2019 r. ma na celu zwiększenie świadomości kobiet aktywnych zawodowo z subregionu wałbrzyskiego (powiat dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, miasto Wałbrzych oraz ząbkowicki) poprzez zachęcanie ich do wykonania badań profilaktycznych z zakresu raka piersi. Na pomoc będzie mogło liczyć 2.000 kobiet.

Celem działań jest poprawa dostępu do programów zdrowotnych dotyczących chorób, które wpływają negatywnie na rynek pracy. Działania dedykowane będą osobom aktywnym zawodowo. Celem jest bowiem wydłużenie aktywności zawodowej osób powyżej 50. roku życia.

– Do ponad 28 mln zł z poprzedniego rozdania na badania profilaktyczne dokładamy kolejnych prawie 7 mln zł. W tym ponad 1,6 mln zł dla subregionu wałbrzyskiego. Chcemy wspierać pracodawców i pracowników, ale przede wszystkim ułatwiać Dolnoślązakom dostęp do pomocy medycznej. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać chorobom, niż leczyćmówi Iwona Krawczyk, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

– Zdrowi mieszkańcy są siłą regionu, dlatego jako lekarz, ale też samorządowiec zaangażowałem się w to przedsięwzięcie. Warto też pamiętać, że choroby wyłączają nas z aktywności zawodowej. Dzięki projektowi nie tylko ułatwiamy dostęp do bezpłatnych badań, ale też chcemy uświadomić, jak one są ważnemówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, lider Aglomeracji Wałbrzyskiej.

– Zadanie nieprzypadkowo zostało nam powierzone. Trzeba pamiętać, że wiele chorób cywilizacyjnych dotyka pracowników, osób aktywnych zawodowo, a to wprost negatywnie wpływa na rynek pracy. Wsparcie skierowane jest do pracodawców i ich pracownikówmówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.3.2018 08:36
poniedziałek, 19.3.2018 15:34
poniedziałek, 19.3.2018 11:44
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
przewozy międzynarodowe piątka bus
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Auto Max
Auto Max