komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Anastazego, Wincentego

Pogrzeb Żołnierza Wyklętego Ignacego Sarneckiego

wtorek, 5.9.2017 12:44 , komentarze: 1 , odsłony: 1320
kategorie artykułu:

Z przykrością pożegnaliśmy dzisiaj Ignacego Sarneckiego, wspaniałego człowieka o niezłomnym charakterze, patriotę, który walczył w szeregach Armii Krajowej, a także w antykomunistycznej partyzantce po zakończeniu II wojny światowej.

Za swoją działalność był wielokrotnie torturowany przez służby bezpieczeństwa i skazany na karę śmierci. Wyroku nie wykonano, a po zwolnieniu z więzienia ze względu na stan zdrowia w marcu 1951 r., jako „niebezpieczny element”, został deportowany do Wałbrzycha.

Pan Ignacy Sarnecki w 1969 roku zakładał Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na ziemi wałbrzyskiej. Pierwszy w Polsce prowadził naukę pływania dla osób niewidomych. W 1963 roku otrzymał stopień Ratownika Wodnego Klasy I - nadany przez Polski Związek Pływacki.

Był pionierem w organizowaniu służby ratowniczej na ziemi wałbrzyskiej oraz najdłużej czynnie pracującym Ratownikiem Wodnym w Polsce. Pan Ignacy Sarnecki to niezwykły człowiek, który poświęcając siebie ratował innych, za co został doceniony i uhonorowany wieloma odznaczeniami. 

Ignacy Sarnecki za swoje zasługi w 2010 roku otrzymał tytuł „Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego”. Rodzinie, bliskim i znajomym śp. Pana Ignacego w imieniu swoim i całego Zarządu Powiatu pragnę złożyć najserdeczniejsze wyrazy głębokiego współczucia -
Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura

 

Wasze komentarze

czwartek, 18.1.2018 18:16
środa, 17.1.2018 21:33
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica