komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 20 marca 2018

Klaudii, Eufemii

Pieszy bezpieczny na drodze

czwartek, 12.10.2017 18:32 , komentarze: 0 , odsłony: 360
kategorie artykułu:

Szybciej zapadający zmrok podczas jesiennych wieczorów to kolejna okazja do zaapelowania do mieszkańców powiatu wałbrzyskiego, aby zwracali szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo na drogach. Dotyczy to pieszych, jak i kierujących.

Wczoraj w powiecie wałbrzyskim policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili prewencyjną akcję „Pieszy”, podczas której szczególnym nadzorem objęli rejony przejścia dla pieszych.

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 82 wykroczenia drogowe. 15 z nich dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych, a jedno nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu. 

Funkcjonariusze podczas akcji nadzorowali także prawidłowość poruszania się pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi ujawnili 25 wykroczeń.

Po raz kolejny przypominamy. Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne  pierwszeństwa pieszemu na drodze są w głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy się rozejrzeć. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd także na przejściu dla pieszych jest niedozwolone.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 8 godz temu
wczoraj, 8 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
niedziela, 18.3.2018 23:05
1
niedziela, 18.3.2018 11:45
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche