komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 23 stycznia 2018

Ildefonsa, Rajmunda

Pies przeżył ponad tydzień w studzience pod ziemią!

czwartek, 3.8.2017 10:46 , komentarze: 3 , odsłony: 6295
kategorie artykułu:

2 sierpnia strażacy z OSP Boguszów otrzymali wezwanie na ulicę Poniatowskiego, gdzie przy jednym z budynków, z nieużytkowanej studzienki kanalizacyjnej słychać było skowyt psa. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pies znajduje się pod powierzchnią ziemi na głębokości ok. 1,5 metra. W przestrzeni do której doprowadza mały otwór przy drzewie.

Pies dostał się tam prawdopodobnie starym kolektorem kanalizacyjnym po przebyciu kilkudziesięciu metrów, niestety nie było innej możliwości wyjścia jak miejsce do którego się doczołgał. Według relacji lokatorów, wynikało, że pies mógł tam przebywać nawet od tygodnia.

Natychmiast podjęto działania ratunkowe. W pierwszej fazie ratownicy ręcznie obkopali otwór aby powiększyć przestrzeń i podać psu pokarm i wodę. Następnie kamerą wziernikową sprawdzono przestrzeń, w której znajdowało się zwierze, aby bezpiecznie zdejmować kolejne warstwy ziemi już przy pomocy koparki.

Po kilku ruchach łyżki otwór został powiększony, a ostateczne prace zostały dla bezpieczeństwa wykonane ręcznie. Pies został wydobyty na powierzchnie i choć mocno zmęczony to cały i zdrowy, przekazany został pod opiekę fundacji Na pomoc zwierzętom. Akcja trwała blisko 3,5 godziny, a w działaniach udział brały zastępy OSP Boguszów oraz dwa zastępy JRG-1 Wałbrzych.

- Udało się sprawnie uwolnić psa, którą Strażacy nazwali Roma. Teraz jest już bezpieczna, odpoczywa. My szukamy właściciela. - informują pracownicy Fundacji.

zdjęcia: OSP Boguszów Gorce

 

Wasze komentarze

Brawo!!!!!
czwartek, 03.08.2017 16:04 autor:
BRAWO!super akcja!
czwartek, 03.08.2017 12:54 autor: gal anoni
wczoraj, 11 godz temu
czwartek, 18.1.2018 18:16
środa, 17.1.2018 21:33
Auto Max
Auto Max
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki