komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 26 lutego 2018

Miroslawa, Aleksandra

Patrz przez różowe okulary

poniedziałek, 13.11.2017 11:20 , komentarze: 0 , odsłony: 145
kategorie artykułu:

W Dziennym Domu Senior Wigor w Szczawnie-Zdroju zakończył się Tydzień Wokół Zdrowia Psychicznego w Senior Wigor. Działanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Warsztaty, wykłady, panele dyskusyjne były przeprowadzane przez specjalistów z różnych dziedzin psychologii. W ostatnim dniu Tygodnia zostały przeprowadzone warsztaty pn. Smutek, jak sobie z nim radzić? Siedem sposobów na smutek. 

Warsztaty przeprowadziła psycholożka i terapeutka Małgorzata Słowik. Kultura w jakiej żyjemy daje nam prawo do przeżywania szczęścia, ale całkowicie neguje stany, w których do głosu dochodzi smutek. A przecież smutek, jak każdy inny nastrój ma swoje pozytywne strony. Pozwala nam żyć refleksyjnie, zwolnić tempo, zatrzymać się i jest nawet twórczy. Niektórzy artyści twierdzą, że kiedy ich dopada powstają najpiękniejsze dzieła. Po warsztatach odbyła się dyskusja na temat własnych odczuć na temat smutku oraz osobistych sposobów radzenia sobie z tym nastrojem. Seniorzy z Dziennego Domu Senior Wigor w Szczawnie-Zdroju doskonale rozumieją wartość każdej emocji a działania, jakie zostały przeprowadzone w tym edukacyjnym Tygodniu utwierdziły ich w tym przekonaniu.

Wszystkie zajęcia przeprowadzone w ramach Tygodnia Wokół Zdrowia Psychicznego w Senior Wigor w Szczawnie-Zdroju potwierdziły, że na życie należy spojrzeć z miłością i optymizmem, mimo wszystko. Życie jest cudem i warto zauważać wspaniałe chwile, których codziennie doświadczamy. Patrz na życie przez różowe okulary. Na znak zgody z tym stwierdzeniem seniorzy w ostatnim dniu Tygodnia Wokół Zdrowia Psychicznego w Senior Wigor ubrali się w różowym kolorze.

źródło: UM Szczawno Zdrój

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max