komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 20 marca 2018

Klaudii, Eufemii

Od 10 grudnia nowy rozkład jazdy

środa, 6.12.2017 17:46 , komentarze: 0 , odsłony: 194
kategorie artykułu:

W niedzielę, 10 grudnia, zaczyna obowiązywać nowy rozkład jazdy 2017/18. Oto najważniejsze zmiany w ofercie:

< D1 Lubań Śląski - Węgliniec - Bolesławiec - Legnica - Wrocław >

Rośnie liczba pociągów pomiędzy Legnicą i Wrocławiem. Pociągi kursować będą co pół godziny w szczycie i co godzinę poza szczytem. Poranny pociąg z Lubania, przyjeżdżający do Wrocławia ok. 7:20 w dni robocze pojedzie z prędkością 160 km/h i nie będzie zatrzymywał się na wszystkich stacjach pomiędzy Legnicą i Wrocławiem - dzięki czemu czas przejazdu tego odcinka spadnie do 43 minut. Analogicznemu przyśpieszeniu ulegnie pociąg powrotny, wyjeżdżający z Wrocławia ok. 15:05 (dawniej 14:45).

< D3 Rawicz - Żmigród - Wrocław >

Na trasie z Rawicza do Wrocławia również wzrośnie liczba połączeń, zwłaszcza w dni wolne. Największą nowością będzie późnowieczorny pociąg powrotny do Żmigrodu, wyruszający z Wrocławia w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 2:12. Niestety, w związku z rozpoczęciem przebudowy stacji Rawicz, zarządca infrastruktury (PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.) wprowadził duże ograniczenia przepustowości między Rawiczem i Żmigrodem - niektóre pociągi już od 10 grudnia na tym odcinku będą musiały być zastąpione autobusami.

< D5 Legnica - Jaworzyna Śląska - Dzierżoniów Śląski - Kamieniec Ząbkowicki - Kłodzko - Kudowa-Zdrój >

Na linii z Legnicy do Kudowy-Zdroju doszło do rekonstrukcji oferty w godzinach przedpołudniowych. Poranny pociąg z Legnicy (odjazd ok. 6:20) został skrócony do Kłodzka, natomiast kolejny pojedzie później (ok. 8:55 zamiast 7:45) i będzie wydłużony do Kudowy-Zdroju. Likwidacji ulegną połączenia z Legnicy do Międzylesia (ruch pomiędzy Kamieńcem Ząbkowickim a Międzylesiem przejmą pociągi elektryczne z Wrocławia - linia D9). Zwiększeniu ulegnie natomiast liczba połączeń pomiędzy Dzierżoniowem i Kamieńcem Ząbkowickim, co poprawi dojazd do Dzierżoniowa i Świdnicy od strony Ząbkowic.

< D6 Szklarska Poręba Górna - Jelenia Góra - Wałbrzych - Wrocław >

Na trasie ze Szklarskiej Poręby do Wrocławia nie zaplanowano zasadniczych zmian w ofercie - liczba pociągów w rozkładzie rocznym pozostaje bez zmian, uruchomione zostanie jedynie dodatkowe połączenie Wrocławia i Jeleniej Góry w dni wolne (wyjazd z Wrocławia ok. 8:10, z Jeleniej Góry - ok. 12:48). Przyśpieszone zostają odjazdy ostatnich połączeń powrotnych z Wrocławia do Jeleniej Góry (o 20:40 zamiast o 21:10) i do Wałbrzycha (o 22:40 zamiast o 23:10). Niestety, w związku z rozpoczęciem przebudowy stacji Świebodzice, PKP Polskie Linie Kolejowe wprowadziły duże ograniczenia w ruchu między Jaworzyną Śląską a Wałbrzychem - dwa pociągi musiały zostać zastąpione autobusami, trzeci (odjazd z Wrocławia po godzinie 12), został skrócony do Jaworzyny.

< D7 Biskupice Oławskie - Jelcz - Wrocław Główny - Wrocław Wojnów >

Największe zmiany nastąpią na linii z Jelcza do Wrocławia, która zostanie połączona z dotychczasową linią D17 Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej. Oznacza to, że pociągi z Jelcza w dni robocze nie będą kończyć biegu na stacji Wrocław Główny, lecz będą jechać dalej, umożliwiając wysiadanie na stacjach Mikołajów, Nadodrze, czy Sołtysowice - co ułatwi dojazd bezpośrednio do miejsc pracy i nauki. Z drugiej strony, poprawi to znacząco dojazd mieszkańcom Wojnowa, Kowal czy Swojczyc - wszystkie pociągi Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej będą umożliwiały dojazd do dworca Głównego. Liczba pociągów wzrośnie - od strony Jelcza z 16 do 18 par połączeń, z Wojnowa - z 13 na 14 par. Jeden z porannych pociągów zostanie wydłużony do granicy województwa - stacji w Biskupicach Oławskich.

< D8 Trzebnica - Wrocław >

Rozkład jazdy nie ulegnie zasadniczym zmianom - w godzinach wieczornych w dni robocze zostanie uruchomiona dodatkowa para pociągów (odjazd z Wrocławia ok. godz. 19:50, z Trzebnicy ok. godz. 20:40). Na linii wprowadzony zostanie ruch cykliczny.

< D9 Wrocław - Kamieniec Ząbkowicki - Kłodzko - Międzylesie - Lichkov > 

Koleje Dolnośląskie przejmują większość połączeń na linii Wrocław - Kłodzko - Międzylesie - Lichkov. Pociągi elektryczne, obsługiwane nowoczesnymi 3-, 4- i pięcioczłonowymi pojazdami Impuls zastąpią wysłużone składy EN57. Dotychczasowe połączenia Wrocław - Kudowa-Zdrój będą kursować jako linia D29.

< D10 Wrocław - Legnica - Węgliniec - Zgorzelec - Goerlitz - Drezno > 

W ofercie połączeń Wrocław - Drezno nie nastąpią znaczące zmiany. Dwie pary pociągów (odjazdy z Wrocławia po 12 i 18, przyjazdy do Wrocławia przed 10 i 22) zostaną przyśpieszone - nie będą zatrzymywać się w Jezierzanach, Osetnicy, Okmianach, Tomaszowie Bolesławieckim i Lasowie.

< D12 Jelenia Góra - Wleń - Lwówek Śląski >

Kursowanie zostaje zawieszone do momentu rewitalizacji linii kolejowej.

< D15 Wałbrzych - Kłodzko - Kudowa-Zdrój >

Likwidacji ulegają połączenia do Międzylesia - ruch przejmują pociągi elektryczne linii D9. Pomiędzy Wałbrzychem i Kłodzkiem codziennie będzie kursować 7 par pociągów, w odstępach dwugodzinnych.

< D16 Dzierżoniów Śląski - Świdnica - Wrocław > 

Na linii nastąpiła rekonstrukcja rozkładu jazdy - liczba połączeń wzrosła z czterech do sześciu, w związku z czym zmieniły się godziny kursowania. Nowe pociągi kursować będą w skróconej relacji - z i do Świdnicy.

< D19 Jelenia Góra - Zgorzelec / Goerlitz - Węgliniec > 

Koleje Dolnośląskie przejmują ruch wszystkich pociągów pomiędzy Jelenią Górą i Goerlitz. Pozwoli to na uruchomienie siedmiu par połączeń w dwugodzinnym takcie. Na odcinku między Goerlitz i Węglińcem ruch prowadzić będą szynobusy Kolei Dolnośląskich oraz pojazdy lubuskiego oddziału Przewozów Regionalnych, kursujące do Zielonej Góry. Godziny odjazdów nie ulegną znaczącym zmianom.

< D21 Szklarska Poręba Górna - Harrachov - Liberec > 

Oferta nie ulegnie zmianom, poza zwiększeniem liczby połączeń w czerwcowe weekendy.

< D25 Wrocław - Legnica - Żagań - Żary - Forst (Lausitz) > 

Została dokonana rekonstrukcja rozkładów jazdy. Pociągi z Żar do Legnicy będą odjeżdżać ok. godziny 5:40, 8:30, 10:40, 14:20, 16:50 i 19:10 (cztery połączenia są wydłużone do Wrocławia). Pociągi powrotne odjadą z Legnicy około 6:20, 9:10, 12:50, 14:10, 16:00 i 20:20 (trzy połączenia są prowadzone z Wrocławia). Przez cały rok, w dni wolne dwie pary pociągów będą przekraczać granicę niemiecką i dojeżdżać do Forst.

< D29 Wrocław - Kamieniec Ząbkowicki - Kłodzko - Kudowa-Zdrój >

Z Wrocławia do Kudowy-Zdroju nadal uruchamiane będą trzy pary pociągów bezpośrednich. Odjazdy z Wrocławia zaplanowano po godzinie 7, 12 i 16. Odjazdy z Kudowy-Zdroju - po godzinie 8, 14 i 19. W związku z przejęciem ruchu na głównej linii z Wrocławia do Międzylesia, szynobusy do Kudowy-Zdroju będą kursować pod nowym oznaczeniem - D29.

< D99 Berlin - Wrocław >

Oferta nie ulega zmianie - Pociąg do Kultury kursować będzie w weekendy, umożliwiając przyjazd do Wrocławia w godzinach porannych i powrót wieczorem (w niedziele), lub w nocy (w soboty).

Szczegółowe informacje znaleźć można w tabelarycznych rozkładach jazdy na www, w Dolnośląskim Rozkładzie Jazdy Pociągów Pasażerskich (dostępnym w kasach biletowych) oraz w wyszukiwarkach połączeń. 

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 8 godz temu
wczoraj, 8 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
niedziela, 18.3.2018 23:05
1
niedziela, 18.3.2018 11:45
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Auto Max
Auto Max
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz