komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 20 marca 2018

Klaudii, Eufemii

Nowe połączenia autobusowe

czwartek, 12.10.2017 09:43 , komentarze: 0 , odsłony: 1043
kategorie artykułu:

W komunikacji autobusowej w Wałbrzychu zaplanowano utworzenie dwóch nowych połączeń. Będą to linie łączące Podzamcze z Dworcem Szczawienko oraz połączenie, które pozwoli mieszkańcom Głuszycy i Jedliny-Zdrój dojazd do pracy w wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

O połączeniach autobusowych Podzamcza z Dworcem Szczawienko mówiły władze miasta jeszcze podczas konferencji prasowej, podczas której poinformowano o budowie przystanku przesiadkowego Wałbrzych Śródmieście. Obecnie zakłada się, że takie połączenie zostanie uruchomione w momencie zakończenia remontu dworca.

Pierwotnie pomysł zakładał, że linia ta obejmować będzie również przejazd przez dzielnicę Piaskowa Góra. Jednak po analizie czasów przejazdu oraz ewentualnych trudnościach związanych z długością trasy, stwierdzono, że będzie to mało opłacalne i nie zainteresuje mieszkańców.

Zakłada się również monitoring ilości pasażerów którzy będą korzystać z nowego kursu. Jeżeli okaże się, że linia nie będzie oblegana w sposób zadowalający, to zostanie połączenie zostanie zlikwidowane.

Drugim pomysłem jest utworzenie linii komunikacyjnej z Głuszycy do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po przeprowadzonych badaniach oraz rozmowach z przedstawicielami firm, których pracownicy pracują i codziennie dojeżdżają do zakładów znajdujących się właśnie w Specjalnej Strefie, ustalono że jest duże zapotrzebowanie.  Trwają jeszcze rozmowy rozmowy z władzami poszczególnych miejscowości. Po ustaleniu szczegółów i wyrażeniu przez pracowników chęci korzystania z tego połączenia, linia uruchomiona zostanie jeszcze listopadzie tego roku. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.3.2018 08:00
wczoraj, 23 godz temu
poniedziałek, 19.3.2018 11:44
poniedziałek, 19.3.2018 08:36
czwartek, 15.3.2018 21:53
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica