komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 23 stycznia 2018

Ildefonsa, Rajmunda

Niszczył zabytek, następnie podawał się za brata, by nie trafić za kratki

poniedziałek, 31.7.2017 14:06 , komentarze: 0 , odsłony: 1383
kategorie artykułu:

Do zatrzymania sprawcy na gorącym uczynku przez policjantów doszło 29 lipca 2017 roku około godz. 10:00 przy ul. Żeromskiego w Wałbrzychu. 21-letni wałbrzyszanin próbował wywieźć z byłej fabryki porcelany wyrwane ze ścian elementy stalowe w postaci szyn, prętów i kątownika. Budynek ten jest chroniony prawem z ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Wartość start wyceniona została na kwotę ponad 500 zł. 

W trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyzna podał im nieprawdziwe dane personale. Funkcjonariusze realizując własne ustalenia udali się z zatrzymanym do miejsca zamieszkania, by potwierdzić jego tożsamość. Okazało się, że nie jest on osobą za którą się podaje, a przedstawił on dane osobowe własnego brata, gdyż sam był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu do odbycia kary 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności. 

Śledczy w toku wykonywania czynności procesowych udowodnili mężczyźnie także kradzież z włamaniem do jednej piwnic w dzielnicy Biały Kamień, z której ukradł elektronarzędzia o wartości około 2 tysięcy złotych. 

źródło: KMP Wałbrzych

 

Wasze komentarze

wczoraj, 11 godz temu
czwartek, 18.1.2018 18:16
środa, 17.1.2018 21:33
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche