komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 24 marca 2018

Marka, Gabriela

Msza w intencji zabitego policjanta

wtorek, 5.12.2017 15:54 , komentarze: 0 , odsłony: 295
kategorie artykułu:

W Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się Msza Święta w intencji funkcjonariusza Policji, który zginął na służbie w nocy z 2/3 grudnia. Mszę z udziałem kierownictwa polskiej Policji koncelebrował Biskup Polowy WP ks. bp Józef Guzdek.

We mszy uczestniczył m.in. nadinsp. Andrzej Szymczyk I zastępca Komendanta Głównego Policji i nadinsp. Jan Lach zastępca Komendanta Głównego Policji.

W wygłoszonej homilii ks. bp Guzdek powiedział, że "jesteśmy razem z rodzinami, tymi, którzy opłakują śmierć swojego najbliższego, tymi, którzy przeżywają dramat i przebywają w szpitalach razem z rannymi. Dzisiaj, w ten szczególny wieczór, chcemy modlić się za świętej pamięci Mariusza, za poszkodowanych o szybki powrót do pełni sił, jak również za ich rodziny.

Policjant został śmiertelnie postrzelony podczas akcji zatrzymania przestępców na gorącym uczynku włamania do bankomatu. Bezwzględny bandyta otworzył ogień z broni maszynowej. Policjanci w obronie własnego życia również odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał zginął na miejscu, a jego wspólnik został zatrzymany. Podczas wymiany ognia rannych zostało też trzech innych funkcjonariuszy. Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu.

źródło: KMP Wałbrzych

 

Wasze komentarze

niedziela, 18.3.2018 11:39
czwartek, 15.3.2018 13:46
wtorek, 6.3.2018 15:20
piątek, 23.2.2018 14:02
przewozy międzynarodowe piątka bus
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz