komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Anastazego, Wincentego

Mieszkania komunalne przy ulicy Głuszyckiej w rękach wałbrzyszan

poniedziałek, 4.9.2017 11:39 , komentarze: 0 , odsłony: 1197
kategorie artykułu:

4 września oddano 14 mieszkań komunalnych, rodzinom, których dotychczasowe mieszkania znajdują się w miejscach przeznaczonych do rozbiórki.

- Wałbrzych się rozwija. Dzisiaj mieszka się tu dużo łatwiej, ale kupno mieszkania deweloperskiego. One są bardzo drogie. Te komunalne są wykończone tak, że można będzie w nich natychmiast zamieszkać - mówił prezydent Roman Szełemej.

Rodziny były wybierane poprzez skrupulatnie prowadzoną selekcję. Mieszkania z ulicy Głuszyckiej trafiły w ręce najbardziej potrzebujących. Otrzymali je ludzie młodzi i starsi. Małżeństwa z dziećmi i te, które dopiero planują potomstwo.

- Mieszkania komunalne mają to do siebie, że jeśli tylko będzie płacony czynsz, ich lokatorzy mogą właściwie traktować je jako własność na całe życie. Liczę na to, że będą państwo o nie dbać. Wszystkie mieszkania wykonane zostały w naprawdę wysokim standardzie i przez najbliższe 20 lat w zasadzie nie powinny nikogo zmuszać do większych remontów. Ich obecna wartość waha się w zależności od wielkości od kilkudziesięciu do ponad stu tysięcy - dodał na koniec prezydent i rozpoczęła się ceremonia wręczania kluczy.

 

Wasze komentarze

czwartek, 18.1.2018 18:16
środa, 17.1.2018 21:33
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max