komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 20 marca 2018

Klaudii, Eufemii

Mieroszowskie nadzieje biathlonowe

wtorek, 5.12.2017 12:30 , komentarze: 0 , odsłony: 199
kategorie artykułu:

1-go grudnia w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Hożej miały miejsce zawody pod nazwą „Mieroszowskie Nadzieje Biathlonowe”. Na starcie stanęły po 2 sztafety (kategoria młodsza – kl. 4 i młodsi oraz kl.5-7) z każdej szkoły podstawowej z terenu naszej gminy. Drużyny liczyły po 3 dziewczyny i trzech chłopców, którzy startowali na przemian. Do zadań każdego zawodnika należało przebiegnięcie

3 technicznych rundek biegowych wytyczonych na parkiecie sali oraz dwukrotne oddanie 5 strzałów z broni laserowej. Liczył się łączny czas całej drużyny. Niecelny strzał skutkował koniecznością przebiegnięcia rundki karnej. Zawodnicy musieli też wykazać się koncentracją i umiejętnością liczenia – bowiem liczba niecelnych strzałów i rund karnych musiała się zgadzać.

Jeśli komuś zdarzyło się przebiec za mało rund, do końcowego czasu drużyny dodawano 15 sekund za każdą pominiętą rundę. Jak się okazało – ten punkt regulaminu młodzi sędziowie musieli wykorzystać w grupie młodszej.

W ostatecznym rozrachunku w grupie starszej zwyciężyła SP z Kowalowej, drugie miejsce wywalczyła ekipa z Sokołowska, a trzecie miejsce na podium zarezerwowali sobie uczniowie z PSP w Mieroszowie. W rywalizacji młodszych bezkonkurencyjna była ekipa z Sokołowska, o drugą i trzecią lokatę zacięty bój stoczyły ekipy z Kowalowej i Mieroszowa. Ostatecznie o kilka sekund lepsi okazali się zawodnicy z Mieroszowa.

 

Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele