komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 26 lutego 2018

Miroslawa, Aleksandra

Masz długi? Dowiedz się co możesz zrobić?

poniedziałek, 23.10.2017 08:00 , odsłony: 1787
kategorie artykułu:

Coraz więcej Polaków korzysta z nowego sposobu na rozwiązanie problemów finansowych. W sytuacji, gdy zauważymy, że nasze długi osiągają taki poziom, że nie jesteśmy w stanie ich spłacić to ostatni moment na podjęcie zdecydowanych kroków. W związku z wprowadzeniem nowych przepisów Ustawy Prawo Upadłościowe każda osoba fizyczna która nie prowadzi działalności gospodarczej i nie ma wyroku karnego związanego z posiadanymi długami ma prawo do ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

W życiu każdego człowieka może pojawić się moment, że nadmierne nagromadzenie się problemów przytłacza. Są takie chwile, kiedy z powodów finansowych tracimy radość i chęci do życia. W takich sytuacjach nie należy się załamywać, tylko szukać pomocy u doradcy restrukturyzacyjnego, czyli syndyka.

SZANSĄ NA ODDŁUŻENIE JEST OGŁOSZENIE UPADŁOŚCI  KONSUMENCKIEJ

Nagromadzenie się zadłużenia to nie zawsze wina dłużnika. Czasem problemy spadają na człowieka bez jego udziału, niekiedy padamy ofiarą nieuczciwości innych, a niekiedy po prostu wpadamy w tarapaty z braku wiedzy lub nieumiejętności przewidzenia konsekwencji. Ogłoszenie upadłości jest korzystnym rozwiązaniem dla osoby mającej problemy małżeńskie o podłożu finansowym ponieważ w dniu ogłoszenia upadłości następuje rozdzielność majątkowa. Każdy z małżonków może złożyć wniosek o upadłość oddzielnie (brak możliwości złożenia wspólnego wniosku).


Przyczyną długów najczęściej są problemy związane z trudnymi sytuacjami w życiowymi takimi jak:

  • choroba własna lub bliskiego członka rodziny,

  • utrata pracy lub znacznej części dochodów,

  • rozpad małżeństwa lub związku,

  • problemy z nałogami np. hazardem, alkoholem,

  • stanie się ofiarą nieuczciwego i nieodpowiedzialnego działania kredytodawców, handlowców, para-banków i innych organizacji.

  • nieumiejętność racjonalnego zarządzania domowym budżetem,

  • brak kontroli nad wydatkami z chęci zachowania widocznego statusu społecznego,

  • niefortunne odziedziczenie długu spowodowane brakiem wiedzy,

  • upadłość można również uzasadniać względami słuszności lub względami humanitarnymi.

Upadłość konsumencką można ogłosić raz na 10 lat. Nawet wtedy gdy mamy tylko jednego wierzyciela np. bank. Wniosek na odpowiednim formularzu, może złożyć dłużnik samodzielnie.

Wniosek o upadłość konsumencką powinien zawierać między innymi opisanie okoliczności i przyczyn z jakich powstało zadłużenie. Wykaz majątku z szacunkową wyceną jego składników. Spis wierzycieli z podaniem ich adresów,  wysokości wierzytelności każdego z nich oraz terminów zapłaty. Ponad to spis wierzytelności spornych i listę zabezpieczeń ustanowionych na majątku dłużnika.

Umorzeniu podlegają głównie: kredyty konsumenckie, odsetki od należności, wszelkiego rodzaju podatki, składki ZUS, pożyczki, czynsze, opłaty, długi hipoteczne i komornicze. Należy zwrócić uwagę na fakt, że umorzeniu nie podlegają długi alimentacyjne. Koszty postępowania w przypadku, gdy majątek dłużnika nie wystarcza na pokrycie kosztów tymczasowo pokrywa Skarb Państwa.

Po prawidłowo złożonym wniosku i wiarygodnym udokumentowaniu i uzasadnieniu przyczyn niewypłacalności Sąd może ogłosić upadłość i ustalić pan spłaty na kolejne 24 miesiące lub też wydać postanowienie o umorzeniu długów.

Jeżeli Ciebie lub kogoś z rodziny dotknął ten problem zadzwoń lub odwiedź KANCELARIĘ SYNDYKA „ADE” w Świdnicy.Szczegóły także na stronie - www.upadloscinfo.pl

Autorzy: Dorota Sierzputowska,  Ewa Waligóra

Kancelaria Syndyka „ADE” Sp. z o.o. Świdnica 

tel. 609 22 18 15,  697 050 381

 
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro