komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 27 kwietnia 2018

Zyty, Teofila

Marszałek województwa na konsultacjach w sprawie łączników do S3

środa, 4.4.2018 10:57 , komentarze: 2 , odsłony: 514
kategorie artykułu:

Marszałek Cezary Przybylski wziął udział w konsultacjach dotyczących przebiegu łączników drogi ekspresowej S3 z Kamienną Górą oraz Aglomeracją Wałbrzyską, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w Szczawnie - Zdroju. 

Zadanie budowy łączników nie jest w bezpośrednich kompetencjach Samorządu Województwa Dolnośląskiego, ale Zarząd Województwa podjął się przygotowania dokumentacji, w której określona zostanie wstępna ocena możliwości dla tej inwestycji.

Budowa łączników między drogą ekspresową S3 a aglomeracją wałbrzyską zgodna jest z zapisami zawartymi w obowiązujących oraz opracowywanych dokumentach wojewódzkich tj. w Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego i Planie zagospodarowania przestrzennego województwa dolnośląskiego.

Realizacja łączników to istotne uzupełnienie sieci drogowej w naszym regionie, zapewniające poprawę dostępności obszaru Sudetów. Wpisuje się także w koncepcję tzn. „Trasy sudeckiej”. Z poziomu krajowego łączniki stanowią element trasy alternatywnej do autostrady A4 łącząc znaczące ośrodki miejskie, czyli Zgorzelec – Jelenią Górę – Wałbrzych – Świdnicę – Dzierżoniów – Nysę – Opole i dalej z autostradą A1 w Częstochowie.

- Brak dobrej i nowoczesnej infrastruktury transportowej naraża na marginalizację ten rejon Dolnego Ślaka, który ma wielki potencjał gospodarczy i turystyczno – uzdrowiskowy. Zapewnienie dobrego dostępu do  drogi ekspresowej S3 łączącej Dolny Śląsk z portami morskimi na północy oraz z południem Europy, może zapewnić dynamiczny rozwój gospodarczy takich gmin jak: Wałbrzych, Świdnica, Świebodzice, Boguszów-Gorce, Czarny Bór, Walim, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Stare Bogaczowice, czy  Nowa Ruda – mówił marszałek Cezary Przybylski.

Przygotowywana przez samorząd województwa dokumentacja będzie mogła stanowić wkład do realizacji planowanej inwestycji na szczeblu krajowym.

źródło: UMWD

 

Wasze komentarze

NAJLEPSZYM - OPTYMALNYM wariantem jest łącznik od...
sobota, 07.04.2018 17:21 autor: .
dzisiaj, 1 godz temu
czwartek, 26.4.2018 07:40
poniedziałek, 23.4.2018 13:14
piątek, 20.4.2018 09:49
3
czwartek, 19.4.2018 08:40
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
przewozy międzynarodowe piątka bus
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche