Lechia Dzierżoniów wygrywa w Wałbrzychu

niedziela, 4.6.2017 16:56 7512 4

Piłkarze Górnika Wałbrzych w 31 kolejce podejmowali Lechię Dzierżoniów. Mecz od pierwsze do ostatniej minuty obfitował w ogromne emocje. Zwycięsko z nich wyszła Lechia.

To było spotkanie z gatunku tych o 6 punktów. Wałbrzyszanie wygrywając zbliżyliby się do bezpiecznego miejsca w tabeli. Wygrana gości zdecydowanie zwiększała szanse drużyny na utrzymanie w lidze.

- Gramy o zwycięstwo. Nie wyobrażam sobie żebyśmy mogli osiągnąć dzisiaj inny wynik - mówił przed meczem Robert Bubnowicz, trener Górnika Wałbrzych.

Pierwsze minuty były w wykonaniu obu zespołów bardzo ostrożne. Mało klarownych sytuacji podbramkowych nie rozpieszczało kibiców. Z biegiem czasu gra stawała się coraz bardziej agresywna, co sprawiło, że sędzia zaczął karać piłkarzy żółtymi kartkami. Pierwsze groźne akcje zrobili jednak zawodnicy Zbigniewa Soczewskiego. Najpierw fenomenalne zagranie z głębi pola w kierunku Damiana Niedojada, którego kapitalną interwencją pokonał Damian Jaroszewski. Jęk zawodu kibiców gości i oklaski miejscowych fanów dla wałbrzyskiego bramkarza.

Niestety chwilę później perfekcyjnie rozegrana piłka z rzutu rożnego trafiła do Pawła Słoneckiego, który bez przyjęcia zgrywa ją w kierunku Filipa Barskiego. Zaskoczona defensywa gospodarzy ułatwia strzelcowi pokonać bramkarza. Jest 1:0 dla gości. Chcąc odrobić straty gospodarze stworzyli kilka ciekawych sytuacji, których nie potrafili jednak zakończyć strzałem. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Po zmianie stron działo się jeszcze więcej. Najpierw dwukrotnie kapitalnymi interwencjami popisał się bramkarz gospodarzy. Szczególnie piękna była parada po uderzeniu Grzegorza Borowego. Nie mniej pracy miał jego visavis Dominik Spaleniak. Najpierw wyłapał sytuacyjny strzał Damiana Migalskiego z zaledwie 1,5 metra by później jeszcze dwukrotnie ratować swój zespół od utraty bramki.

Mecz zaostrzał się. Sędzia pokazał dwie czerwone i dziewięć żółtych kartek. Emocje towarzyszyły piłkarzom, kibicom do samego końca. Wynik jednak się nie zmienił i Lechia Dzierżoniów wygrywa z Górnikiem Wałbrzych 1:0

Górnik Wałbrzych - Lechia Dzierżoniów 0:1 (0:1) 18' Barski

Górnik: Jaroszewski – Tobiasz, Michalak, Rytko, Surmaj, Sadowski, Popowicz (83' Bogacz), Morawski, Bronisławski, Krzymiński, Migalski (77' Młodziński)

Lechia: Spaleniak – Paszkowski (46' Szydziak, 71' Bolisęga), Buryło, Pietkiewicz, Barski, Korkuś, Słonecki, Tomaszewski (83' Kowalczyk), Tomkiewicz,Borowy, Niedojad