komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 21 marca 2018

Lubomira, Benedykta

Łapali na promile

niedziela, 11.3.2018 11:52 , komentarze: 2 , odsłony: 696
kategorie artykułu:

Blisko 1700 kierujących przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu funkcjonariusze wałbrzyskiej "drogówki".

Pierwszy z mężczyzn, który jechał samochodem marki Fiat w stanie po użyciu alkoholu, to 41-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Mickiewicza w Szczawnie-Zdroju. Badanie urządzeniem wykazało 0,42 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna utracił uprawnienia kategorii B.

Drugi kierujący zatrzymany tego samego dnia rano przez inny patrol „drogówki” w Głuszycy na ul. Chrobrego miał natomiast 1,45 promila alkoholu we krwi. Sprawcą wykroczenia okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który kierował zaprzęgiem konnym.

W godzinach wieczornych funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali na ul. Legnickiej w Wałbrzychu 31-latka kierującego samochodem osobowym marki Skoda w stanie nietrzeźwości (0,87 promila alkoholu we krwi). Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i poruszał się pojazdem pomimo orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Przypomnijmy po raz kolejny,  że akcja „Alkohol i narkotyki” ma na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z jazdą przez nieodpowiedzialnych kierowców po spożyciu alkoholu oraz po narkotykach. Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu grozi natomiast do 5 lat więzienia.

 

Wasze komentarze

Bravo
niedziela, 11.03.2018 12:15 autor: Ewa
dzisiaj, 16 min temu
dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 2 godz temu
wtorek, 20.3.2018 11:35
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wtorek, 20.3.2018 10:00
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
przewozy międzynarodowe piątka bus
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki