komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 24 stycznia 2018

Felicji, Franciszka

Kupujesz używany samochód? Nie popełniaj tych błędów

wtorek, 16.5.2017 11:49 , komentarze: 0 , odsłony: 324
kategorie artykułu:

Zakup samochodu, nawet tego używanego, nie jest codziennym wydarzeniem. Poza tym wiąże się z koniecznością wydania całkiem sporej sumy pieniędzy, co sprawia, że zwykle towarzyszy mu sporo emocji. A jak to w sytuacji wywołującej intensywniejsze bicie serca bywa, o błąd lub przeoczenie wcale nietrudno. Jeśli zatem masz zamiar w najbliższym czasie dokonać zakupu używanego auta, weź kilka głębokich, uspokajających wdechów i… staraj się nie popełnić żadnego z poniższych, najczęściej występujących u kupujących samochody z drugiej ręki, błędów.

Po pierwsze, pamiętaj, że super okazje w prawdziwym życiu po prostu się nie zdarzają

To oczywiste, że chciałbyś kupić samochód w jak najlepszym stanie, w jednocześnie jak najniższej cenie. Niestety taki idylliczny stan w realnym świecie po prostu nie występuje. Sprzedający to nie organizacja charytatywna, która chce niemal sprezentować ci swój pojazd. Dlatego bądź tutaj szczególnie ostrożny. Jeśli coś wydaje ci się okazją życia – omijaj takie oferty z daleka, gdyż można mieć tutaj niemal stuprocentową pewność, że z autem coś jest nie tak – przecież sprzedający wyraźnie chce się pozbyć pojazdu, proponując wyjątkowo niską jego cenę. Jeśli pokusa zakupu jest szczególnie silna, zabierz samochód do zaufanego warsztatu i po prostu rzetelnie go sprawdź. W taki sposób ustrzeżesz się przed ewentualnymi, tutaj bardzo prawdopodobnymi, ukrytymi wadami pojazdu.

Po drugie, zawsze korzystaj z jazdy próbnej

Wieli kupujących nie decyduje się na jazdę próbną wybieranym samochodem. A to poważny błąd. Wystarczy 20 – 30 minut jazdy, aby wychwycić odchylenia w pracy silnika oraz ocenić sprawność skrzyni biegów, czy też układu hamowania. Poza tym warto przekonać się w praktyce, jak prowadzi się dany samochód, czy „czujemy” pojazd, czy będzie odpowiadał naszemu stylowi jazdy. To pozornie błahe, jednak niezwykle ważne spostrzeżenia, które z pewnością pomogą dokonać nam trafnego wyboru w zakupie używanego samochodu.

Po trzecie, wymagaj możliwości wglądu do książki serwisowej pojazdu

Myślisz, że zaglądnięcie do książki serwisowej auta to formalny drobiazg? Błąd. Jak się okazuje, taka praktyka ma naprawdę spore znaczenie podczas zakupu samochodu z tzw. drugiej ręki. To właśnie książka serwisowa dokumentuje wszelkie wymiany, naprawy, czy zdarzenia związane z użytkowaniem danego pojazdu. Dlatego zawsze oczekuj udostepnienia książki serwisowej samochodu, a jej brak traktuj, jako sygnał ostrzegawczy.

Zakup używanego samochodu do najprostszych rzeczy nie należy. Jeśli chcesz oszczędzić sobie i niepotrzebnych emocji i straty czasu, wejdź na http://autakrajowe.com.pl/ i po prostu wybierz sprawdzony samochód. 

Artykuł powstał we współpracy z autakrajowe.com.pl
Fot. https://images.pexels.com/photos/233194/pexels-photo-233194.jpeg?w=1260&h=750&auto=

compress&cs=tinysrgb

 

Wasze komentarze

Skład opału Agro
Skład opału Agro
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz