Koszykarze Górnika deklasują gości z Lubina

niedziela, 4.3.2018 17:04 1263 0

Gdyby w meczu koszykówki można było użyć terminologii piłkarskiej, pojedynek wałbrzyskiego Górnika z drużyną z Lubina, był meczem do jednej bramki.

Wałbrzyska drużyna od samego początku narzuciła wysokie tempo gry. Podopieczni trenera Radomskiego grali z dużą swobodą, dzięki czemu przewaga nad mało doświadczonym rywalem rosła z minuty na minutę. Pomimo starań lubinianie nie mieli żadnych szans w starciu z doskonale radzącą sobie pod tablicami lokomotywą, prowadzoną przez swojego kapitana, Rafała Glapińskiego. Do przerwy Górnik prowadził 44:11.

Po zmianie stron biało-niebiescy nadal kontrolowali przebieg spotkania, pozwalając gościom na nieco więcej niż w pierwszych dwudziestu minutach. Miedziowi starali się wyjść z twarzą z pojedynku, w którym byli bez szans. Na próby gości, wałbrzyszanie odpowiadali rzutami za trzy punkty, akcjami spod kosza, rzutami z pół dystansu. Przewaga gospodarzy rosła. Kibice na trybunach szaleli ze szczęścia. Górnik ostatecznie zwycięża 82:34 i sezon zasadniczy kończy we własnej hali zaledwie z jedną porażką.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – SMK Lubin 82:34 (14:6, 30:5, 24:11, 14:12)

Górnik: Krzywdziński 18, Wróbel 14, Glapiński 12, Makarczuk 9, Ratajczak 8, Kłyż 7, Szymański 5, Kaczuga 3, Jeziorowski 2, Kruszczyński 2, Durski 2, Spała 0.