Koszykarze deklasują rywala z Nowej Soli!

niedziela, 18.3.2018 14:30 2057 0

Przed sezonem nikt się nie spodziewał, że koszykarski Górnik będzie grał o najwyższe cele. Zwycięstwo w lidze i pierwsze miejsce przed grą o awans, dało wałbrzyszanom możliwość zmierzenia się ze słabszym rywalem. Oczekiwania kibiców potwierdziły się na parkiecie.

Mecz od samego początku układał się pod dyktando gospodarzy. Pierwsze punkty efektownym rzutem za trzy punkty zdobywa Spała. Później na zmiane punkty dorzucali Wróbel i Krzywdziński. Dobra gra pod koszem i celne rzuty z dystansu dały Górnikowi wygraną w pierwszej kwarcie 20:15. Drugie dziesięć minut zaczęło się od serii punktów biało-niebieskich. Gospodarze szybko osiągnęli 15 punktów przewagi. Na parkiecie zaczęli pojawiać się rezerwowi gracze Jeziorowski, Makarczuk i Ratajczak. Górnik wygrywa kwartę 24:12 i do przerwy prowadzi 44:27.

Po zmianie stron w poczynania zawodników wkradło się rozprężenie. Słaba skuteczność zaczął rozczarowywać. Impas przełamał Kruszczyński. Swoje trafienia dokładają Spała i Durski. Dobrze grał też Krzywdziński. Przewaga biało-niebieskich rosła w imponującym stylu. Po 30 minutach gry Górnik prowadził już 71:39.

Ostatnia część meczu to był pokaz gry miejscowej drużyny. Koszykarze niesieni dopingiem pełnej hali seriami zdobywali punkty, pozbawiając rywali złudzeń. Górnik z minuty na minutę zbliżał się do setnego punktu. Ostatecznie jednak wynik zatrzymuje się na 97 oczkach. Pewne zwycięstwo po wspaniałej grze.

Górnik Wałbrzych - Muszkieterowie Nowa Sól 97:49 (20:15, 24:12, 23:12, 26:10)
stan rywalizacji 1:0 (do 2 wygranych)