komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 20 marca 2018

Klaudii, Eufemii

Komisja ds budowy obwodnicy zachodniej

niedziela, 26.11.2017 10:29 , komentarze: 0 , odsłony: 479
kategorie artykułu:

Blisko 20 lat walki o obwodnicę zachodnią, zakończyło się sukcesem. Wałbrzych dotrzyma 300 milionów złotych unijnego dofinansowania na inwestycje oraz 40 milionów złotych z GDDiA, bez których budowa poza miejskiego odcinka obwodnicy w Szczawnie Zdroju nie byłaby możliwa.

Obecnie trwają prace nad dokumentacją techniczną, która ze względu na czas utworzenia, przestała być wielu miejscach aktualna. W Urzędzie Miasta mówi się o powstaniu specjalnej komisji, która miałaby zweryfikować plany oraz nanieść odpowiednie poprawki.

Szybkie przygotowanie dokumentów pozwoli odpowiednio szybko wyłonić wykonawcę inwestycji. Według informacji uzyskanych w urzędzie, pierwotnie przetarg miał być ogłoszony jeszcze w tym roku. Jeżeli uda się dokończyć prowadzone obecnie prace, co jest jeszcze możliwe, pod koniec grudnia poznamy wykonawcę. Gdyby jednak do tego nie doszło, kolejnym terminem jest początek roku 2018.

Zachodnia obwodnica Wałbrzycha ma być 6 km obejściem ruchu komunikacyjnego w mieście. Dzięki planistom, przebieg obwodnicy przecina również uzdrowiskową gminę Szczawno-Zdrój, rozwiązując tym samym problemy komunikacyjne również i tego miasta. Batalia o podpisy na dokumentach została wygrana. Czas rozpocząć wyścig z czasem by ukończyć budowę obwodnicy zgodnie z założonymi planami.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
czwartek, 15.3.2018 21:53
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro