komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 26 lutego 2018

Miroslawa, Aleksandra

11 listopada w Głuszycy

wtorek, 14.11.2017 15:53 , komentarze: 0 , odsłony: 198
kategorie artykułu:

W radosny nastrój świętowania niepodległości wprowadziły zebranych pieśni patriotyczne zaśpiewane „z sercem” przez Chór Seniorów „Renoma” . Uroczystość uświetnił także występ Głuszyckiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Eugeniusz Lecia. Orkiestra wykonała piękne polskie marsze i utwory patriotyczne. Koncert wzbogaciła również recytacja wierszy mówiących o miłości do Ojczyzny przez autorkę tekstów - głuszyczankę Agnieszkę Musz. Słodki poczęstunek dla przybyłych na uroczystość przygotowała głuszycka restauracja „Stara Piekarnia”.

- Dziś my, współcześni Polacy, składamy hołd naszym przodkom za odzyskanie najcenniejszego daru, jakim jest wolność – powiedział burmistrz Roman Głód w czasie popołudniowego koncertu pieśni patriotycznych, który w dniu 11 listopada odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy.

W godzinach przedpołudniowych w kaplicy św. Józefa odprawiona została Mszą św. za Ojczyznę, po której delegacja głuszyckich przedstawicieli władz samorządowych, duchowni oraz pracownicy gminnych instytucji i mieszkańcy Głuszycy uczcili pamięć Polaków walczących o niepodległość  i złożyli  kwiaty od Pomnikiem Solidarności przy ul. Grunwaldzkiej. Sportowym akcentem radosnego świętowania był Niepodległościowy Rajd Rowerowy, który tym razem wiódł trasą #ACTIVE z Parku Jordanowskiego przez Dolinę Pięciu Stawów do Podziemnego Miasta Osówka.

Burmistrz Głuszycy Roman Głód dziękuje mieszkańcom Głuszycy za wspólne świętowanie 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Szczególne wyrazy wdzięczności i uznania za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie koncertu patriotycznego kierujemy do występujących tego dnia zespołów działających przy głuszyckim Centrum Kultury. Podziękowania dla chóru Seniorów „Renoma” na czele z Andżeliką Szpat i Ryszardem Ogorzelcem, Głuszyckiej Orkiestry Dętej na czele z Eugeniuszem Leciem oraz Agnieszki Musz.

 

Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche