Górnik Boguszów Gorce ponownie zwycięski

poniedziałek, 11.9.2017 17:18 756 0

Piłkarze Górnika Boguszów-Gorce podejmowali zespół ze Złotoryi. Był to kolejny mecz, w którym beniaminek w roli gospodarza starał się zdobyć komplet punktów.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Oba zespoły starały się szybko strzelić gola by uspokoić poczynania własnych zawodników. Podopieczni Rafała Siczka przez pierwszy kwadrans meczu badali możliwości swojego zespołu. Było to bardzo owocne 15 minut. Już w tym czasie.gospodarze mogli objąć prowadzenie. Brak skuteczności i dobra interwencja bramkarza ze Złotoryi sprawił, że utrzymywał się wynik remisowy.

W 18 minucie meczu pada pierwsza bramka. Piłka po uderzeniu Zwolennika ląduje w siatce i gospodarze wychodzą na prowadzenie. Od tego momentu mecz toczy się w ferworze walki. Jedna i druga strona stara się strzelać jak najczęściej w kierunku bramki rywala. Goście mają okazję do wyrównania jeszcze przed przerwą jednak wyśmienicie broni w sytuacji wydawałoby się beznadziejnej Marcin Jaskółowski. Do przerwy 1:0 dla gospodarzy.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Zarówno jedna i druga strona dążyła do zdobycia bramki. Goście atakują coraz śmielej. Starają się przeszkadzać swoim rywalom już na ich połowie boiska. Jedna z akcji w 75 minucie spotkania doprowadza do tego, że sędzia dyktuje dla górnika Złotoryj rzut karny. Chwilę później jest już 1:1.

Zimny prysznic podział na gospodarzy mobilizująco. Niemalże natychmiast doskonała akcja Górnika kończy się strzeleniem drugiego gola. Bramka zdobyta przez Bejnarowicza okazała się tą zwycięską. Górnik Boguszów Gorce pokonuje swojego imiennika 2:1.

Górnik Boguszów-Gorce - Górnik Złotoryja 2:1 (1:0) 18' Zwolennik, 78' Bejnarowicz

Górnik BG: Marcin Jaskółowski - Pryk, P. Klimek, A. Maliszewski, Błaszczak, Zwolennik, J. Maliszewski, Bejnarowicz, Mateusz Jaskółowski, Choiński, Woźniak