komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 24 stycznia 2018

Felicji, Franciszka

Kolejni włamywacze w rękach wałbrzyskiej policji

poniedziałek, 13.11.2017 17:21 , komentarze: 0 , odsłony: 1041
kategorie artykułu:

Dwóch wałbrzyszan w wieku 27 lat i 33 lat dwukrotnie okradło swojego kolegę. Mężczyźni trafili już w ręce policji. Jednemu z nich funkcjonariusze postawili łącznie dziewięć zarzutów, z czego siedem dotyczyło kradzieży z włamaniami.

Nie miał szczęścia 30-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który zasnął w swoim mieszkaniu podczas spotkania z dwoma kolegami. Mężczyźni pod koniec zeszłego miesiąca wykorzystali sen pokrzywdzonego i ukradli z lokalu przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu trzy telefony komórkowe, telewizor, laptopa, dysk przenośny, odtwarzacz dvd, dowód osobisty, kartę bankomatową oraz pieniądze i klucze, czym spowodowali straty w wysokości ponad 4100 złotych.

Sprawcy włamali się do tego samego mieszkania dwa dni po pierwszej kradzieży. Następnie jeden z mężczyzn sześciokrotnie skorzystał z cudzej karty bankomatowej, płacąc nią za zakupy. Poinformowani o kradzieży policjanci szybko ustalili, gdzie mogą przebywać podejrzani, których niemal natychmiast zatrzymano.

Przy 30-latku mundurowi znaleziono również narkotyki, a w toku dalszych czynności udowodnili mu 6 kolejnych przestępstw kradzieży z włamaniami oraz jedno usiłowanie kradzieży z włamaniem. 

Obaj mężczyźni złożyli wyjaśnienia, w których przyznali się do popełnionych czynów.  Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Za posiadanie narkotyków 30-letniemu wałbrzyszaninowi 3 lata pobytu w więzieniu.

 

Wasze komentarze

Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro