komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 20 marca 2018

Klaudii, Eufemii

Infrastruktura i inwestycje Powiatu Dzierżoniowskiego

poniedziałek, 2.10.2017 00:00 , odsłony: 315
kategorie artykułu:

Powiat Dzierżoniowski we współpracy z gminami i Urzędem Marszałkowskim realizuje szereg inwestycji drogowych, poprawiających jakość przemieszczania się mieszkańców jak i odwiedzających nas gości.

Wśród największych już zrealizowanych inwestycji znajduje się droga łącząca centrum powiatu z drogą krajową numer 8 (Dzierżoniów - Łagiewniki). Jest to strategiczna trasa dla całej gospodarki powiatu. Znacząco skróciła ona czas dojazdu do autostrady A4 i drogi ekspresowej S8, dzięki czemu zwiększono potencjał gospodarczy Ziemi Dzierżoniowskiej, a także otwarto nowe możliwości inwestycyjne dla przedsiębiorców.

Drugą, ważną zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów drogą, jest gruntownie przebudowana trasa z Bielawy do Pieszyc. Trasa ta wiedzie u podnóża Gór Sowich, które turyści mogą podziwiać korzystając z miejsca odpoczynku dla piechurów i rowerzystów. Z tego miejsca rozciąga się również równinny krajobraz na większą część Kotliny Dzierżoniowskiej wraz z panoramą Dzierżoniowa, Bielawy i Pieszyc.

Wartość inwestycji w ostatnich kilku latach przekroczyła 100 milionów złotych, a na te zaplanowane na przyszłe lata, zarezerwowano i pozyskano już podobną kwotę.

Największą zaplanowaną i realizowaną inwestycją na terenie powiatu, jest budowa południowej obwodnicy Dzierżoniowa i Piławy Dolnej. Usprawni ona przejazd przez teren powiatu i zwiększy możliwości inwestycyjne dla przedsiębiorców, polepszając dojazd do terenów specjalnych stref ekonomicznych w Bielawie i Dzierżoniowie. Na szybkości przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi miejscowościami skorzysta również branża turystyczna. Trasa będzie przebiegała blisko kolejnej ogromnej inwestycji realizowanej przez Miasto Dzierżoniów - przebudowie budynków stacji kolejowej i tworzonemu w tym miejscu centrum przesiadkowego.

Dzięki połączeniu tych dwóch inwestycji, odwiedzający nas goście będą mogli dojechać tutaj pociągiem, lub własnym samochodem i zostawiając go na parkingu, przemieszczać się po powiecie komunikacją zbiorową. Będzie to miało również ogromny wpływ na środowisko i zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza przez spaliny samochodowe.

W ciągu ostatnich kilku lat na terenie powiatu zostały też przebudowane drogi lokalne, które służą głównie mieszkańcom i turystom. Komfort podróżowania po powiecie poprawia się z roku na rok, a ilość zaplanowanych remontów i innych inwestycji jest ogromna.

Przyłącz się… rozbuduj z nami powiat!

 
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
czwartek, 15.3.2018 21:53
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Miral
Miral