Górnik Wałbrzych wygrywa w Świdnicy

niedziela, 10.9.2017 08:59 652 0

Derbowy pojedynek w Świdnicy, Górnik Wałbrzych rozpoczął w najsilniejszym składzie.  Trener Jaworski postawił swoim podopiecznym tylko jeden cel - trzy punkty. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać.

Pierwszą groźną akcją popisał się Damian Migalski już w 7 minucie spotkania. Jego strzał minimalnie minął bramkę Polonii. Z biegiem czasu gra stawała się coraz bardziej wyrównana. Zarówno jedna jak i druga drużyna nie potrafiła narzucić swojego stylu gry. Szarpanie akcje, po których nie wynikało nic szczególnego. Gdy wydawało się, że do przerwy nic się nie zmieni, kapitalnym strzałem popisał się Jan Rytko. Do przerwy Górnik prowadził 1:0.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Ataki gospodarzy dobrze tego dnia powstrzymywali zawodnicy linii obronnej. Dwie dobre interwencje zaliczył też bramkarz Górnika, Damian Jaroszewski.

W 57 minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym i odgwizdał przewinienie. Rzut karny na bramkę zamienił Grzegorz Michalak. Ostatnie dwa kwadranse nie przyniosły zbyt wielu emocji. Ataki gospodarzy zostały zamienione na bramkę w 86 minucie. Kontaktowego gola dla Polonii zdobył Myrta.

Polonia Stal Świdnica - Górnik Wałbrzych 1:2 (0:1) 86' Myrta - 31' Rytko, 58' Michalak (k)

Górnik: Jaroszewski - Gawlik, Michalak, Smoczyk, Krzymiński, Słapek, Rytko, Młodziński, Chajewski, Migalski, Bogacz