komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 20 lutego 2018

Leona, Ludomira

Endoskopowe zmniejszenie żołądka po raz pierwszy w wałbrzyskim szpitalu

piątek, 19.1.2018 21:40 , komentarze: 1 , odsłony: 735
kategorie artykułu:

Zakład Endoskopii Zabiegowej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego przy ulicy Sokołowskiego w Wałbrzychu pochwalił się możliwością wykonywania Endoskopowych Zabiegów Bariatrycznych. Pierwsze dwa odbyły się 19 stycznia. Wałbrzyski szpital jest drugim szpitalem w kraju, gdzie wykonuje się tego typu zabiegi.

Endoskopowe Zabiegi Bariatryczne jest formą leczenia otyłości. Zabieg ma na celu zmniejszenie objętości żołądka. Dzisiejsze zabiegi, jeszcze pod nadzorem dr Gontrand Lopez Nava z Uniwersyteckiego Szpitala w Madrycie, wykonał dr Artur Raiter z Zakładu Endoskopii Zabiegowej Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

- Jako drugi szpital w Polsce wykonaliśmy dzisiaj zabiegi zmniejszenia objętości żołądka u pacjentów z otyłością patologiczną. Użyliśmy metody endoskopowej, co oznacza, że zabieg był bez otwierania jamy brzusznej. Zabieg od początku do końca przeprowadzony całkowicie wewnątrz żołądka. Najważniejszym aspektem takich operacji jest to, że nie zmieniamy pacjentowi anatomii. Chory w dalszym ciągu żyje z żołądkiem, ale dużo mniejszym  - mówił Artur Raiter.

 

Wasze komentarze

To swietnie, przyda sie ta metoda. Polakom trzeba bedzie zmniejszac...
sobota, 20.01.2018 05:38 autor: Walerian Domanski
wtorek, 13.2.2018 09:50
czwartek, 15.2.2018 09:58
3
środa, 14.2.2018 13:36
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Miral
Miral
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki