komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Ekipa filmowa w ZUS-ie

niedziela, 14.5.2017 10:51 , komentarze: 0 , odsłony: 2898
kategorie artykułu:

„Akcja! Cięcie!” Takie okrzyki nieco zadziwiły klientów wałbrzyskiego oddziału ZUS, którzy w majowe popołudnie wybrali się do oddziału. Sala obsługi klientów, a właściwie jedno ze stanowisk emerytalno-rentowych, na parędziesiąt minut zamieniła się w plan filmowy. 

Projekt z ZUS został stworzony dla uczniów szkół gimnazjalnych i jest autorski program Zakładu. Gimnazjaliści muszą uczestniczyć w przynajmniej jednym projekcie edukacyjnym a informacja o uczestnictwie zawarta jest na świadectwie. Najpierw uczniowie biorą udział w lekcji o ubezpieczeniach społecznych, a później w grupach przygotowują projekt. Mają do wyboru: plakat, film, komiks lub prezentację multimedialną.  Na terenie wałbrzyskiego oddziału projektem zainteresowało się ponad dwadzieścia szkół, w tym Publiczne Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju.

- Uczniowie ze szczawieńskiego gimnazjum zwrócili się do naszego oddziału o możliwość nakręcenia jednej ze scen swojego filmu projektowego właśnie w ZUS. W jednej ze scen wdowiec, którego żona zmarła na zawał, udaje się do ZUS po informacje, czy należy mu się jakieś świadczenie – mówi Katarzyna Serdeczna koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Oddziału ZUS w Wałbrzychu. 

Dotychczasowa żywicielka rodziny pracowała bardzo ciężko, ale – niestety - bez umowy i składek.

- Jak zakończy się ta historia, dowiemy się już niebawem. Młodzi aktorzy, reżyserka i operator pracują w pocie czoła nad swoim filmowym debiutem – opowiada Katarzyna Serdeczna.

Filmy na temat ubezpieczeń społecznych oraz pozostałe projekty, które tworzą gimnazjaliści ze Szczawna Zdroju, będzie można zobaczyć 2 czerwca o godzinie 16:00 w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Szaniawskiego.

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche