komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 21 marca 2018

Lubomira, Benedykta

Dzielnicowi uratowali życie 71-latka

środa, 22.11.2017 18:56 , komentarze: 0 , odsłony: 1553
kategorie artykułu:

Do zdarzenia doszło 21 listopada około godziny 19:30. Dyżurny komisariatu w Głuszycy, będąc na co dzień także członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, przed oficjalnym zgłoszeniem z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, otrzymał informację SMS na prywatny telefon o prawdopodobnym pożarze mieszkania przy ulicy Mazurskiej w Głuszycy. Doświadczony policjant podjął natychmiastową decyzję o wysłaniu w rejon zagrożenia będących w służbie dzielnicowych.

Po przybyciu na miejsce policjanci, widząc wydobywające się z mieszkania kłęby dymu,  jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, weszli do mieszkania i zauważyli palącego się mężczyznę oraz objęte płomieniami meble, wersalkę i leżące w pomieszczeniu ubrania.  Funkcjonariusze z Głuszycy bez zastanowienia przystąpili do ratowania płonącego mężczyzny, a następnie ugaszenia pożaru. W akcji gaśniczej pomagali także mieszkańcy budynku, którzy donosili wiadra z wodą.

- W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar znajdował się tylko 71-letni mieszkaniec. Pozostali lokatorzy wyszli z budynku sami jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej - mówi Tomasz Kwiatkowski z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Po zakończeniu działań ratunkowych 71-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała zagrażającymi jego życiu został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do wałbrzyskiego szpitala. 

- Poszkodowanego 71-latka wyniesiono na zewnątrz. U mężczyzny lekarz stwierdził 70% poparzenia ciała. Przewieziono go do szpitala - dodaje Tomasz Kwiatkowski

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.3.2018 08:36
poniedziałek, 19.3.2018 15:34
poniedziałek, 19.3.2018 11:44
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Auto Max
Auto Max
przewozy międzynarodowe piątka bus