Dwa Orły się spotkały

niedziela, 11.6.2017 20:12 952 0

Na dwie kolejki przed końcem sezonu w rozgrywkach klasy A doszło do pojedynku na szczycie pomiędzy liderem i wiceliderem. Biały Orzeł Mieroszów podejmował Orła Lubawkę.

Mecz od początku wzbudzał wielkie emocje. Do Mieroszowa wybrała się kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Lubawki. Fani głośno dopingowali swój zespół jednak to gospodarze jako pierwsi zadali skuteczny cios. W 18 minucie do bramki bronionej przez Mateusza Czerwińskiego trafił Maciej Michnicki i Biały Orzeł wyszedł na prowadzenie.

Mecz się zaostrzał, sędzia zawodów pokazywał całą serię żółtych kartek. Swoich szans nie wykorzystali mający w tej fazie meczu przewagę, piłkarze z Mieroszowa. Sporadyczne aczkolwiek bardzo groźne ataki gości nie przynosiły efektu. Obraz gry zmienił się jednak w 24 minucie meczu gdy fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Michał Meuszyński.

Od tego momentu to goście z każdą kolejną minutą konsekwentnie zmierzali do końcowego sukcesu. Jeszcze przed przerwą udało im się jedną z akcji zamienić na gola. Szczęśliwym strzelcem okazał się Krzysztof Musiał. Pomimo kilku szans z obu stron wynik do przerwy już się nie zmienił. Zmienił się za to układ sił. Sędzia w ciągu zaledwie 2 minut wyrzucił z boiska po jednym piłkarzu z obu drużyn.

SKRÓT MECZU ZOBACZYSZ - TUTAJ -

Drugie 45 minut to była ciągła walka o zniwelowanie strat bądź podwyższenie wyniku. Obie drużyny w dalszym ciągu grały twardo, ale czerwone kartki chyba podziałały na wyobraźnię zawodników. Przewinień wykraczających poza przepisy było zdecydowanie mniej.

Gospodarze ustrzelili dwie poprzeczki. Goście atakowali mniej skutecznie niż w pierwszej połowie. Ostatecznie Orzeł Lubawka wygrywa spotkanie 3:1 kończąc mecz w 9 graczy po kolejnej czerwonej karce w końcówce spotkania.

Biały Orzeł Mieroszów - Orzeł Lubawka 1:3 (1:2)
18' Michnicki - 24' Meuszyński, 34' Musiał, 50' Majerski

BIAŁY ORZEŁ: Gruszka - Szyszka, Pietrzak, Suchomski, Grzelak, Michnicki Marcin, Yehorov, Łużecki, Gandera, Michnicki Maciej, Skrzypczak

ORZEŁ LUBAWKA: Czerwiński - Adamowicz, Gleb, Lidwin, Maciulewicz, Majerski, Meuszyński, Musiał, Różański, Tama, Kruczek

***********************************************************************************************************************