komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Anastazego, Wincentego

Duży krok w sprawie budowy obwodnicy

czwartek, 7.9.2017 09:45 , komentarze: 0 , odsłony: 836
kategorie artykułu:

Wielka akcja sympatyków Szczawna Zdroju przyniosła wymierne efekty. Działania osób, które złożyły swoje podpisy pod petycją do najwyższych władz państwowych w sprawie budowy wałbrzyskiej obwodnicy z jej tzw. szczawieńskim łącznikiem. Stowarzyszenie Kocham Szczawno-Zdrój, które było inicjatorem tej akcji, właśnie otrzymało pismo od Ministra Infrastruktury i Budownictwa, z informacją o pozytywnym rozpatrzeniu złożonej petycji.

Na początku lipca pojawiła się informacja o tym, że plan budowy obwodnicy Wałbrzycha może nie zostać zrealizowany. Powodem tego był brak zarezerwowania odpowiednich środków finansowych na odcinek biegnący przez Szczawno - Zdrój. Gdyby taki scenariusz ziścił się, oznaczałoby to poważne konsekwencje dla Szczawna Zdroju, łącznie z najgorszym - utratą statusu uzdrowiska. Działacze stowarzyszenia Kocham Szczawno Zdrój zorganizowali publiczną akcję zbierania podpisów pod petycją skierowaną do Pani Premier, Ministra Rozwoju  i GDDKIA, której celem było zabezpieczenie odpowiednich środków i przekazania ich na wybudowanie odcinka  obwodnicy, przecinającego teren Szczawna Zdroju.

- To była sprawna akcja, wykorzystująca dostępne dla mieszkańców, narzędzia prawne. Aktywność osób zainteresowanych tym tematem była naprawdę duża, w tak krótkim okresie. To dzięki współpracy wielu środowisk, udaje się tą sprawę posuwać do przodu - mówi Arkadiusz Czocher prezes stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój.

W ostatnim tygodniu władze stowarzyszenia odebrały pismo z  odpowiedzią na petycję, którą przysłało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. 

- Rokowania są optymistyczne - mówi zaangażowany w akcję Michał Broda ze Szczawna-Zdroju.

W piśmie czytamy m.in., że 2 sierpnia 2017 uzgodniono aneks nr 2 dla programu inwestycji „przedmiotowego zadania” i dzięki temu GDDKIA posiada formalną podstawę do zabezpieczenia w swoim budżecie środków koniecznych do rozpoczęcia realizacji pozamiejskiego odcinka obwodnicy. Działacze stowarzyszenia Kocham Szczawno Zdrój nie kryją zadowolenia z takiego obrotu sprawy.

– To jest naprawdę najważniejsza w chwili obecnej sprawa dla uzdrowiska, dobrze, że wszystko idzie w dobrym kierunku - mówi Piotr Cugowski ze stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój. – Bardzo dziękujemy wszystkim tym osobom, które rozumiejąc powagę sprawy, chętnie podpisywały się pod petycją w tej sprawie - dodaje Arkadiusz Czocher.

Po raz kolejny współpraca daje wymierne efekty- dodaje prezes stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój. Teraz już na szczeblu ministerialnym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Główna Dyrekcja Krajowych i Autostrad zabezpieczyła pieniądze na budowę tzw. szczawieńskiego łącznika i aby cała inwestycja na którą Gmina Wałbrzych pozyskała około 300 milionów złotych z funduszy unijnych, mogła być realizowana.

 

Wasze komentarze

czwartek, 18.1.2018 18:16
środa, 17.1.2018 21:33
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica