MKS Aqua Zdrój spada do II Ligi

niedziela, 18.3.2018 23:05 1826 1

Podstawiona pod ścianą drużyna MKS Aqua Zdrój Wałbrzych nie sprostała zadaniu i dość wyraźnie uległa w Sulęcinie z miejscową Olimpią 0:3. Porażka sprawiła, że wałbrzyska drużyna w przyszłym sezonie zagra w II Lidze.

Początek spotkania nerwowy w wykonaniu MKSu. Szybko uzyskana przewaga gospodarzy pozwoliła Olimpii kontrolować przebieg gry. Trzypunktowa przewaga utrzymywała się do stanu 19:16. Poddenerwowani wałbrzyszanie zagrali lepiej w przyjęciu i szybko doprowadzili do remisu po 20. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Inicjatywa należała jednak do gospodarzy. Przy stanie 24:24 trener Bułkowski bierze czas, który przynosi efekt w postaci wygranej piłki. Przed Aqua Zdrojem pojawiła się pierwsza szansa na wygranie seta. Niestety brak koncentracji i błędy własne sprawiły, że gospodarze szybko, ponownie wyszli na prowadzenie. Przy stanie 27:26, szczęśliwy serwis Olimpii daje im wygraną partii.

Drugi set lepiej zaczynają gracze Olimpii. Od stanu 3:3 powoli zaczynają uciekać rywalom. Najpierw dw punkty, potem trzy i cztery przewagi na korzyść gospodarzy. Wałbrzyszanie obudzili się dopiero gdy przeciwnik zaczął powiększać dystans. Z 16:11 szybko zrobiło się 16:15. Pogoń za Olimpią przerwał trener. Wzięty przez niego czas wybił zawodników z Wałbrzycha z rytmu. Kolejne błędy i straty punktów dały gospodarzom cztery punkty przewagi, której nie oddali już do końca.

Trzecia część meczu zaczęła się spokojnie. Gospodarze razili przeciwnika mocnymi zagrywkami, które dodatkowo nabierały dużej rotacji. Chwilami miało się wrażenie, że piłka zmieniała tor lotu w sposób zupełnie niekontrolowany. Gdy do tego doszły błędy, nerwowość i brak skuteczności zawodników spod Chełmca, przewaga punktowa szybko rosła. Olimpia prowadziła kolejno 19:14, 20:16 i 22:18. Mecz wyraźnie zbliżał się do końca.Krótki zryw Aqua Zdroju w samej końcówce nic już nie zmienił. Olimpia Sulęcin wygrywa seta 25:21.

STS Olimpia Sulęcin - MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 3:0 (26, 21, 21)
stan rywalizacji 3:1 dla Olimpii - utrzymanie w lidze Olimpia Sulęcin