Chełmiec coraz bliżej II ligi

niedziela, 25.2.2018 17:13 2136 0

Aspirująca do awansu drużyna Chełmca Wałbrzych podejmowała w Hali Mistrzów drużynę Aresa Nowa Sól. Był to mecz zespołów sąsiadujących w tabeli rozgrywek III ligi siatkówki kobiet.

Od początku pierwszego seta obie drużyny starały się za wszelką cenę uzyskać kilku punktową przewagę. Pomimo dobrej gry na siatce oraz ciekawej zagrywce, ani jedną ani druga strona nie potrafiła zrealizować w pełni założeń taktycznych trenera. Po bardzo wyrównanej grze Chełmiec wygrywa pierwszą część meczu 25:23.

Druga partia była jeszcze bardziej wyrównana. Przez większą część seta gospodynie próbowały innowacyjnych zagrań przy siatce, dzięki którym długo utrzymywały się na prowadzeniu. Dopiero chwila rozkojarzenia w końcowej fazie seta pozwoliła gościom z Nowej Soli wyrównać stan meczu. Gra na przewagi przyniosła dużą dawkę emocji. Ostatecznie Chełmiec wygrywa partię 27 do 25.

Po dwóch wyrównanych setach nikt nie spodziewał się, że trzeci będzie tak jednostronny. Zawodniczki Chełmca Wałbrzych od samego początku fenomenalnie grały na zagrywce, co przy bardzo dobrej grze w obronie pozwoliło uciec rywalowi, aż na kilkanaście punktów. Dobra gra oraz wysoka przewaga zachęciła trenera do wprowadzenia na boisko najmłodszych zawodniczek zespołu. I to one dokończymy dzieła. Chełmiec Wałbrzych wygrywa seta, tracąc zaledwie 13 punktów

Chełmiec wodociągi Wałbrzych - Ares Nowa Sól 3:0 (25:23, 27:25, 25:13)