komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 25 lutego 2018

Wiktora, Cezarego

Chcesz zapłacić za parking telefonem, zmień aplikację

czwartek, 8.2.2018 22:27 , komentarze: 0 , odsłony: 308
kategorie artykułu:

Kilka dni temu pisaliśmy o płatnych strefach parkowania w Wałbrzychu. Wyszczególnione w poprzednim artykule miejsca dotyczyły miejsc postojowych utworzonych w bliskim sąsiedztwie miejskich dróg. Jeden z czytelników zwrócił uwagę, że reklamowana przez ZDiKUM  aplikacja telefoniczna mobiParking, nie pozwala dokonywać opłat za miejsca na placach parkingowych.

- Podczas ostatniego pobytu na parkingu przy ulicy Rycerskiej zwróciłem uwagę, że nie mogę zapłacić za postój aplikacją. W telefonie wyświetla się tylko forma płatności za I lub II strefę. Oznacza to, że płacąc w ten sposób za postój na parkingu zapłacę za mało albo za dużo – mówi Robert, czytelnik portalu DOBA.PL.

Parkingi w Wałbrzychu. Gdzie zapłacisz mniej

Wspomniany problem dotyczy różnicy wysokości opłat za miejsca postojowe umiejscowione w strefach parkingowych, a dużych placach, na których obowiązują inne taryfy. I strefa miejska to opłata w wysokości 3 złotych za godzinę. Za pierwszą godzinę na parkingu przy ulicy Rycerskiej, musimy zapłacić 2 złote za pierwszą godzinę. W strefie II natomiast opłata wyniesie 1 złoty.

Wspomniana przez pana Roberta aplikacja jest częścią systemu płatniczego SkyCash, za pomocą którego można dokonywać opłat za parkingi, kupować bilety kolejowe, bilety komunikacji miejskiej (również w Wałbrzychu) czy bilety lotnicze. Ponadto za pomocą aplikacji zapłacimy za bilety do kina, rachunki za energię i wodę oraz doładujemy telefon. Niestety ma pewne ograniczenia w poszczególnych modułach płatniczych.

- Opłaty za place parkingowe nie zostały ujęte we wszystkich aplikacjach telefonicznych. Wszystko zależy od operatora, z którego kierowca korzysta – mówi Bogusław Rogiński – W lipcu tego roku zamierzamy rozpisać przetarg na obsługę tego typu płatności. Jednym z założeń dla nowego wykonawcy usługi, będzie ujednolicenie funkcji w aplikacji, tak aby można było za jej pomocą dokonać wszelkich opłat – dodaje Rogiński.

Kierowcom, którzy do tego czasu chcą w dalszym ciągu korzystać z płatności za pomocą telefonu, pozostaje zmienić aplikację.

- To oczywiście jest jakieś rozwiązanie, ale przecież żeby z takiej aplikacji skorzystać, trzeba ją zasilić. Przecież nie będę każdej kolejnej doładowywał tylko po to aby zapłacić za parking – mówi pan Robert.

W takiej sytuacji pozostaje kupienie biletu w formie papierowej, bezpośrednio w parkometrze.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
2
piątek, 23.2.2018 10:00
1
czwartek, 22.2.2018 09:19
wtorek, 20.2.2018 14:03
wtorek, 20.2.2018 09:27
1
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Auto Max
Auto Max