komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 23 stycznia 2018

Ildefonsa, Rajmunda

Biało-Niebieski Mikołaj w Domu Dziecka

poniedziałek, 18.12.2017 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 935
kategorie artykułu:

Sympatycy Górnika Wałbrzych zorganizowali siódmą już zbiórkę darów, które później Biało-Niebieski Mikołaj wręczył podopiecznym Domu Dziecka przy ulicy Asnyka na Nowym Mieście w Wałbrzychu. W paczkach dzieci znalazły zabawki, gry, piłki, sprzęt sportowy, słodycze. Dla nich była to najpiękniejsza chwila w okresie świąt, które mają tak bardzo rodzinny charakter.

Organizatorzy akcji cieszą się, że ich działania przynoszą coraz lepsze efekty i maja zdecydowanie większy zasięg oraz rozgłos. Ich podarunki zwiększyły nie tylko swoją objętość, ale i zostały dopasowane do tych marzeń dzieci, które można było spełnić.

- Jesteśmy naprawdę wdzięczni organizatorom za ich serce. Z roku na rok są coraz lepsi i doskonalsi w tym co robią - mówiła Elżbieta Makowska, dyrektor Domu Dziecka.

Gdy paczki zostały rozdane przyszła pora na zabawę. Uśmiech na twarzach podopiecznych Domu Dziecka gościł przez cały czas pobytu Biało-Niebieskiego Mikołaja. Dla kibiców Górnika jest to największą nagrodą. Radość i uśmiech sprawiają, że z roku na rok poszerzają swoją działalność.

W tym roku obdarowali już Dom Dziecka środkami czystości, produktami spożywczymi. Na kolejne tygodnie, miesiące mają równie ambitne plany.

- Nie chcemy pomagać tylko w okresie świąt. Już 1 czerwca planujemy zabrać dzieci na wycieczkę, chcemy zrobić wyprawki szkolne dla dzieci. Chcemy też raz może dwa razy w miesiącu przyjeżdżać by spędzić czas z dziećmi. Oni właśnie tego potrzebują najbardziej - mówią kibice Górnika.

W akcję pomocy włączyło się wiele osób. Wszystko zaczęło się od kibiców Górnika. Teraz wspierają ich koszykarze i piłkarze wałbrzyskiego klubu. Pomaga znany w mieście bokser, Krzysztof Sadłoń z całym klubem Imperium Boxing. Do pomocy dołączają się osoby prywatne, które często sami dostarczali paczki dla dzieci. Nagrodą jest uśmiech. 

- Oby w 2018 roku było go jeszcze więcej - dodają wałbrzyscy kibice Górnika.

 

Wasze komentarze

Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Miral
Miral
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki