komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

7-latka cudem uniknęła śmierci

sobota, 21.10.2017 10:12 , komentarze: 1 , odsłony: 10113
kategorie artykułu:

20 października w Zagórzu Śląskim doszło do nieszczęśliwego wypadku, który cudem miał szczęśliwe zakończenie. Podczas spaceru brzegiem Jeziora Bystrzyckiego w Zagórzu Śląskim, 7-letnia dziewczynka ześliznęła się ze skarpy i wpadła do wody.

Świadkami zdarzenia byli spacerujący w okolicy ludzie oraz wędkarze z drugiej strony jeziora. 

- Zgłoszenie otrzymaliśmy od mężczyzny, który widział jak dziecko zsuwa się do wody. Natychmiast na miejsce wysłaliśmy pomoc - mówi Robert Strojny z PSP Wałbrzych.

Dzięki szybkiej reakcji na miejsce wypadku wysłano trzy zastępy Straży Pożarnej z Wałbrzycha oraz stacjonującą bliżej OSP Walim. Do pomocy skierowano również Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową z Legnicy.

Prawdziwym bohaterem w całej sytuacji okazała się matka dziewczynki, która pomimo szoku zareagowała niemal natychmiast i samodzielnie wyciągnęła dziecko na brzeg. Zaraz po tym wsadziła 7-latkę do samochodu i ruszyła do szpitala. Po drodze napotkała jadące jej na pomoc pogotowie ratunkowe. Lekarze przejęli dziewczynkę od matki i przetransportowali ją do wałbrzyskiego szpitala. Pozostałe służby zostały zawrócone do swoich baz.

7-letnia dziewczynka miała dużo szczęścia. Pod opiekę lekarzy trafiła jedynie przemoczona i przestraszona. Życie zawdzięcza swojej mamie, która dopiero gdy jej córka znalazła się pod fachową opieką odetchnęła z ulgą.

 

Wasze komentarze

to tylko skarpa , gorzej jak by wpadła z tamy...
sobota, 21.10.2017 19:13 autor: stary wopr:-)
Auto Max
Auto Max
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral