komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 26 lutego 2018

Miroslawa, Aleksandra

11 listopada w Walimiu świętem "Małej Ojczyzny"

poniedziałek, 13.11.2017 11:40 , komentarze: 0 , odsłony: 210
kategorie artykułu:

Święto Odzyskania Niepodległości jest jednym z najważniejszych świąt narodowych, obchodzonym co roku 11 listopada, dla upamiętnienia dnia, w którym Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.  Dzień ten jest świętem naszej Ojczyzny i tych, którym przyszło żyć w kraju nad Wisłą.

W naszej Małej Ojczyźnie – Gminie Walim mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi, celebrowaną prze ks. Proboszcza Janusza Krzeszowiec,  rozpoczęto uroczystość odchodów 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z Dziećmorowic, Walimia oraz Zagórza Śląskiego, a także pocztu z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach, odbyło się nabożeństwo ku czci naszej Ojczyzny.

Po mszy świętej wszyscy zebrali się w Parku Jordanowskim, by przy dźwiękach muzyki i płonącym ognisku poczuć “ducha niepodległościowego”, śpiewając pieśni patriotyczne. Wśród znanych utworów nie zabrakło m.in.: O mój Rozmarynie, Serce w Plecaku, Kadrówka, Pierwsza brygada, Przybyli ułani pod okienko, Wojenko, wojenko, Oka oraz wielu innych wzruszających pieśni. Wspólnemu świętowaniu towarzyszyły przygotowane prezentacje multimedialne, na których wyświetlano teksty najpopularniejszych utworów. Nad oprawą muzyczną czuwał Piotr Kwiatkowski, natomiast część artystyczną uświetnili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka z Jugowic wraz z seniorkami, należącymi do koła teatralnego przy fundacji “Berit” z Głuszycy, pod opieką Angeliki Jaśkiewicz.

 

Wasze komentarze

Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz