KOMUNIKATY.doba.pl - nowy cennik!
mpk
LOTTO

piątek, 23 lutego 2018

Romany, Damiana

Konkurs agroturystyczny część pierwsza - Zacisze Trzech Gór i Arkadia

wtorek, 28.7.2015 09:58 , komentarze: 0 , odsłony: 438
kategorie artykułu:

W dniach 22-23.07.2015 pierwsze gospodarstwa stanęły do konkursu „Najlepiej zorganizowane i funkcjonujące gospodarstwo agroturystyczne w Powiecie Wałbrzyskim – 2015”. 

Już po pierwszych dniach rywalizacji, można stwierdzić, iż konkurencja jest duża. Każde z prezentowanych gospodarstw ma swoją ”perełkę” i do każdego wracają stali goście, którzy niosą w swoje rodzime rejony dobre imię agroturystyki, w której goszczą. W ciągu dwóch kolejnych dni komisja konkursowa odwiedziła siedem gospodarstw agroturystycznych. 

Na początek odwiedzono  „Zacisze Trzech Gór” Państwa Sosnowskich i Mierzejewskich w Jedlinie Zdroju - laureata konkursu w 2013r. Jest to bardzo rodzinne miejsce, prowadzone wspólnie przez rodziców wraz z córką Violettą i zięciem. Gospodarstwo wciąż się rozwija i poszerza swoją ofertę dla gości i turystów. Nowością jest zagroda edukacyjna, gdzie dzieci mogą np. nauczyć się jak wygląda cykl produkcji miodu.  Państwo Mierzejewscy oferują swoim gościom przede wszystkim wyjątkowe dania z dziczyzny (muflony, króliki, dziki). Mają konie, gęsi, króliki i pasiekę naturalną. Serwują własne sery, mleko kozie, jaja, miód i mięso drobiowe. Specjalnością jest polędwica po królewsku i miodówka- nalewka wytwarzana przez gospodarza. Do "Zacisza Trzech Gór" przyjeżdżają turyści z Niemiec, Francji czy Czech. 

Pięknie położone gospodarstwo oferuje bliskość szlaków turystycznych. Z każdego okna w przytulnych pokojach „Zacisza Trzech Gór” rozciąga się przepiękny widok na góry - w tym na górę „Borową” najwyższą górę w paśmie Gór Wałbrzyskich. Jest plac  zabaw dla dzieci, basen czy żółw w stawiku. Właściciele stawiają na integrację z gośćmi oraz gości wzajemnie ze sobą. Organizują kuligi zimą, ogniska czy grille. W ofercie są też wycieczki piesze i z przewodnikiem (także tematyczne jak grzybobranie itd.), ponieważ córka gospodarza ma uprawnienia przewodnika górskiego. Lokal jest duży i pomieści nawet grupę autokarową. Organizują wesela, chrzciny i imprezy integracyjne. Cała oferta dostępna jest na stronie internetowej www.jedlina-zdrój.com.pl

„Arkadia” Moniki i Wojciecha Niedziołków na Wiejskiej 58 w Grzmiącej to druga  z odwiedzanych agroturystyk. Piękne miejsce w Grzmiącej. Gospodarstwo jest znanym miejscem wypoczynku dla paralotniarzy, którzy mają tutaj swoje lądowisko. To ich „perła”. Położone jest w malowniczej i bardzo sielskiej okolicy. 

Pokoje są przytulne, kolorowe i tematycznie udekorowane np. niezapominajka jest udekorowana na niebiesko, także w ilustracje kwiatów. Panuje bardzo miła atmosfera, która jest zasługą bardzo sympatycznych właścicieli. W ofercie mają mleko od własnych krów i wyroby z nabiału. Są konie i piękny naturalny staw. Wewnątrz goście mogą korzystać z komfortowo urządzonej kuchni (lodówka, ekspres ciśnieniowy do kawy, mikrofala, płyta indukcyjna, pełne wyposażenie zastawy itd.) salki  kominkowej czy oszklonego tarasu, gdzie można zrobić dyskotekę, gdy zawiedzie pogoda. Jest miejsce na ognisko i ogromny taras, wyposażony w leżaczki, z którego rozciąga się piękny widok na teren Powiatu Wałbrzyskiego. Odbywają się tam również wspaniałe imprezy tematyczne jak warsztaty kuchni francuskiej, w której uczestniczą uczniowie ze szkół Powiatu. Gospodarze prowadzą księgę pamiątkową gości, która pełna jest wspaniałych wpisów z czasu pobytu w pensjonacie.

źródło: Starostwo Powiatowe Wałbrzych

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2015 14:53
1
piątek, 25.9.2015 10:29
1
środa, 23.9.2015 10:03
sobota, 19.9.2015 08:10
piątek, 11.9.2015 10:45
czwartek, 10.9.2015 12:38
środa, 2.9.2015 13:47
poniedziałek, 31.8.2015 14:08
poniedziałek, 10.8.2015 10:54
SKUP AUT
SKUP AUT
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Miral
Miral
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Tomograf3D
Tomograf3D
Mechanika AUTO HAMMER
Mechanika AUTO HAMMER
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Mati Autogaz
Mati Autogaz
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
test
Czas generowania: 0,11534 sekund